دیدار مدیر عامل و کارکنان شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه محبوب تبریز
دیدار مدیر عامل و کارکنان شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه محبوب تبریز
آرمان تبریز-حضرت آيت الله دکتر آل هاشم نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه محبوب تبريز در ديداری که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب با دست اندركاران ، مديران و كاركنان شركت های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان انجام گرفت ، گفت : خدمت به جامعه بشري علي الخصوص خدمت به جامعه اسلامي در نزد خداوند اجر اخروي دارد مخصوصاً بعضي از خدمات هستند كه جنبه حياتي داشته و خدمات شركت هاي آب و فاضلاب نيز از اين نوع مي باشد .
آرمان تبریز-حضرت آیت الله دکتر آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز در دیداری که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب با دست اندرکاران ، مدیران و کارکنان شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان انجام گرفت ، گفت : خدمت به جامعه بشری علی الخصوص خدمت به جامعه اسلامی در نزد خداوند اجر اخروی دارد مخصوصاً بعضی از خدمات هستند که جنبه حیاتی داشته و خدمات شرکت های آب و فاضلاب نیز از این نوع می باشد .
به گزارش خبرنگار ما ؛به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب انجام گرفت :
دیدار مدیر عامل و کارکنان شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی
با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه محبوب تبریز
حضرت آیت الله دکتر آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز در دیداری که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب با دست اندرکاران ، مدیران و کارکنان شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان انجام گرفت ، گفت : خدمت به جامعه بشری علی الخصوص خدمت به جامعه اسلامی در نزد خداوند اجر اخروی دارد مخصوصاً بعضی از خدمات هستند که جنبه حیاتی داشته و خدمات شرکت های آب و فاضلاب نیز از این نوع می باشد .
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اهمیت آب در زندگی جانداران متذکر شد و گفت : آب بعنوان برکت خداوندی است که حیات می بخشد ، حیات را حفظ می کند و بشر و زمین را پاکیزه نگه می دارد . آب در قرآن اهمیتی عمیق دارد خداوند متعال در آیات متعددی از قرآن کریم انسان را به تفکر در آب و شکرگزاری این نعمت بزرگ دستورداده است .
امام جمعه محبوب تبریز متذکر شد : لفظ آب که معادل عربی آن «ماء» ۶۳ بار در قرآن آمده است، این آیات اشاره دارند که عرش خداوند بر روى آب بوده و حیات همه جان‏داران به آب وابسته است و نیز از نقش‏هاى گوناگون آن در زمین از احیاى زمین، سرسبزى طبیعت، رویش گیاهان ، پیدایش مراتع، مزارع و باغ‏ها با درختان مختلف و انواع گوناگون میوه‏ها، سخن رفته است.
وی ادامه داد : در این آیات نزول آب بر کوه‏هاى بلند و تأمین آب گواراى آشامیدنى، ایجاد نهرها و رودهاى بزرگ و تسخیر آب دریاها براى انسان نیز اشاره شده است. آیاتى چند نیز از وجود آب در جهان آخرت از نعمت‏هاى بهشت، خبر داده شده است.
ایشان افزودند : حیات تمامی موجودات زنده به آب وابسته است و انسان تا زمانیکه از این نعمت خداوندی به وفور بهره مند است ارزش آنرا نمی داند ولی زمانیکه با قطعی و کمبود آب مواجه می شود آن موقع به ارزش والای آن واقف می شود. بنابراین زندگی تمام موجودات ، نبات ، حیوان و انسان به آب وابسته بوده و برای آنها بعد حیاتی داشته و بدون آن اصلاً زندگی مقدور نیست .
وی در ادامه گفت : در قرآن کریم گاه نزول آب از آسمان از نشانه‏‌هاى ربوبیّت مستمر الهى شناسانده شده که چگونه خداى حکیم، آب را با تدبیر و تقدیر حکیمانه، به اندازه بر زمین مرده مى‏ریزد و با آن به زمین و اهل آن حیات مى‏بخشد؛ در این آیات تمام شگفتی‌هایی را که در آفرینش مخلوقات مختلف هست و رشد و نمو تمامی این موجودات را به نزول آب وابسته دانسته است و این خود از شگفتی‌های بزرگ جهان خلقت و از آیات الهی است.
امام جمعه تبریز ضمن دعوت از مردم و شهروندان عزیز به صرفه جویی در مصرف آب گفت : اگر بخواهیم شکر نعمت خداوند را در خصوص آب به جای آوریم این همان صرفه جویی است.
وی با اشاره به برخی استفاده های ناصحیح از آب شرب بهداشتی گفت : فرهنگ سازی در نحوه مصرف درست آب باید مورد توجه قرار گیرد تا در کارهای روزمره که از آب استفاده می شود اسراف و هدرروی آن کاهش یابد .
نماینده ولی فقیه در استان درادامه تاکید بر توجه جدی مسئولین به احداث شبکه فاضلاب در سطح استان گفت : اجرای طرح فاضلاب یک مقوله بسیار مهم و واجب است الحمدالله و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تعدادی از شهرهای استان دارای شبکه فاضلاب بوده که پساب تصفیه شده آنها برای احیاء به دریاچه ارومیه انتقال داده خواهد شد که امیدوارم بزودی و با اقداماتی که انجام می شود دریاچه احیاء شود .
امام جمعه تبریز در پایان سخنان خود ضمن تاکید بر اصلاح شبکه آبرسانی برخی از محلات تبریز از مهندس ایمانلو مدیر عامل و کلیه کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی و کسانیکه در رابطه با تامین آب فعالیت می کنند تشکر و قدردانی نمود .
پیش از سخنان آیت الله دکتر آل هاشم مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی ضمن اشاره به دستورالعمل یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی ، گزارشی از فعالیتها و اقدامات انجام یافته را برشمرد و گفت : این شرکت در که ۱۰۰% جمعیت مناطق شهرنشین استان از این نعمت الهی بهره مند هستند.
مدیر عامل شرکت ادامه داد : میزان تولید و تامین و توزیع آب در پیک مصرف در سطح استان حدودا ۹ مترمکعب در ثانیه و در تبریز نیز در حدود ۵ مترمکعب در ثانیه می باشد.
مهندس ایمانلو درادامه به صرفه جویی ۱۰ درصدی در مصرف آب توسط مشترکین و رعایت الگوی مصرف اشاره کرد  و از شهروندان در خواست نمود توصیه های شرکت آب و فاضلاب استان را جدی بگیرند تا در خصوص آب مصرفی دچار مشکل نشوند .
مهندس ایمانلو مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجانشرقی با اشاره به اهمیت و ضرورت اجرای طرح شبکه فاضلاب در استان و دفع بهداشتی فاضلابهای خانگی گفت : امروزه ایجاد شبکه فاضلاب یکی از ضروری ترین تاسیسات مورد نیاز جوامع بشری جهت رعایت بهداشت عمومی محسوب می گردد در این راستا ۶۵درصد از جمعیت شهری استان و۸۰ درصد شهروندان تبریزی از پوشش تاسیسات جمع آوری و دفع فاضلاب برخوردار می باشد که امیدواریم با تلاش همکاران بتوانیم این رقم را به ۱۰۰ درصد برسانیم.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در خصوص اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریزگفت : یکی از اهداف مهم اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کلانشهر تبریز استفاده از پساب تولیدی بعنوان تامین کننده بخشی از آب مورد نیاز احیای دریاچه ارومیه بوده که انشاء اله در صورت اختصاص اعتبارات لازم و بموقع بتوانیم تا سال آینده قسمت مایع آنرا که تامین کننده بخشی از منابع آبی دریاچه ارومیه می باشد به بهره برداری برسانیم .
مهندس ایمانلو در پایان با اشاره به انتقال آب ارس به تبریز گفت : با توجه به نیاز روزافزون کلانشهر تبریز ، تامین منابع جدید آبی برای این شهر ضروری است ویکی از منابع پیش‌بینی شده انتقال آب از طرح آبرسانی ارس به تبریز است که ضرورت دارد در اجرای آن تسریع شود .