خواص سیر خام برای سلامتی و بیماریها
خواص سیر خام برای سلامتی و بیماریها
آرمان تبریز-خواص سیر خام برای سلامتی بسیار است. شاید مهمترین خاصیت سیر خاصیت ضدعفونی کنندگی آن باشد. همچنین مصرف سیر به شدت چربی و کلسترول خون را پایین می آورد.

آرمان تبریز-خواص سیر خام برای سلامتی بسیار است. شاید مهمترین خاصیت سیر خاصیت ضدعفونی کنندگی آن باشد. همچنین مصرف سیر به شدت چربی و کلسترول خون را پایین می آورد. تا جایی که سفارش شده اگر از بوی بد دهان میترسید آن را به اندازه قرص کرده و مانند قرص با آب قورت دهید. همچنین میتوانید آن را رنده ریز کرده و در انواع غذا بریزید. در این بخش از سایت برفانک ۵۰ مورد از مهمترین خواص سیر خام را برای شما آماده کرده ایم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را ببرید.

خواص سیر خام
خواص سیر خام

خواص سیر خام

یکی از خواص سیر خام خاصیت سم زدایی آن است. شما میتوانید سیر را به صورت ناشتا مثل قرص بخورید. این عمل همچنین موجب کاهش کلسترول خون و چربی خون می شود. مصرف سیر خام موجب پیشگیری از دیابت، فشارخون بالا و برخی از سرطان‌ها می شود. همچنین روی جریان خون تأثیر گذاشته و به هضم راحت غذا کمک می کند.

یکی دیگر از خواص سیر خام پیشگیری از سرماخوردگیست. افرادی که به طور مرتب سیر می‌خورند سه برابر کمتر از بقیه دچار سرماخوردگی می‌شوند. مدیریت عملکرد قلب، کبد و کیسه‌ی صفرا، مقابله با اسهال، مشکلات عصبی، بی‌اشتهایی، استرس و آکنه از دیگر خواص سیر خام هستند.

برای پیشگیری از بیماری هایی مانند سل، سینه‌پهلو، سرماخوردگی، نقرس، برونشیت، برونشیت مزمن، احتقان ریوی، آسم، هموروئید (بواسیر)، یبوست، عفونت گوش و سیاه‌سرفه و … خواص سیر خام را فراموش نکنید.

فواید سیر خام
فواید سیر خام

به گزارش سایت برفانک کسانیکه به طور مرتب و به میزان کافی سیر استفاده می کنند، بافت‌های کبدشان در برابر ترکیبات سمی محافظت شده و همچنین احتمال ابتلای آنها به سرطان کاهش می یابد.

برای افرادی که مبتلا به پرکاری تیروئید هستند، مفید است زیرا که منبع عالی ید است. ویتامین c موجود در آن برای درمان بیماری اسکوربوت (نوعی بیماری خونی ناشی از کمبود ویتامین ث) موثر است.

از دیگر خواص سیر خام می توان به افزایش قدرت باروری، کاهش قند خون، تاخیر در پیری، تصفیه خون، تحریم سیستم ایمنی بدن و نابودی تومورهای سرطانی اشاره کرد. طبق اطلاعات بدست آمده خوردن سیر مجاری تنفس و خون را پاک می کند و با این کار از شدت و زحمت تنگ نفس کاسته و گاهی موجب درمان آن می شود.

فواید سیر خام
فواید سیر خام

دیگر خواص سیر خام و فواید سیر

پیشگیری از سرطان کولون، سرطان معده، سرطان سینه، سرطان پروستات و سرطان ریه، سرطان پروستات و مثانه، درمان پروستات بزرگ شده، دیابت، ورم مفاصل، آرتروز، رینیت آلرژیک (تب یونجه)، اسهال مسافران و … جزو فواید سیر خام هستند. فشار خون بالا در اواخر بارداری، سرماخوردگی، پیشگیری و درمان عفونت های باکتریایی و قارچی و …. همه و همه از خواص سیر خام هستند. واقعا مصرف سیر خام یعنی سلامتی و دوری از همه بیماری ها.

خواص سیر خام
خواص سیر خام

با رقیق کردن خون مانع از لخته شدن خون می شود و در نتیجه احتمال بروز سکته را کاهش می دهد. خاصیت ضدالتهابی دارد. اگر سیر را در کیسه‎های برنج یا گندم بگذاریم از کرم‎خوردگی یا فاسدشدن آن‎ها جلوگیری می‎کند.

برای مبارزه با استرس و خستگی و حفظ سلامت کبد مصرف سیر را فراموش نکنید. از روغن سیر میتوانید برای درمان عفونت های قارچی، زگیل ها و میخچه استفاده کنید. اگر مدام فشار خون تان بالا می رود میتوانید برای کاهش فشار خون از سیر استفاده کنید.

برای تسکین دندان درد، سیر خام را روزی چند بار روی لثه و دندان بمالید. بوی سیر با جویدن کاهو، جعفری یا خوردن شیر، سیب یا عسل رفع می شود. سیر برای درمان نسیان و فراموشی مفید است. با عفونت مجرای گوارشی مقابله می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

برای سلامت قلب مفید است و با انواع بیماری های قلبی عروقی مقابله می کند. سولفور و سلنیم در آن مانع از بروز تومور می شود و در صورت ایجاد تومور، اندازه های آن را کاهش می دهد.

از دیگر خواص سیر خام می توان به درمان تب، سرفه، سردرد، شکم درد، احتقان سینوسی، نقرس، روماتیسم، هموروئید، آسم، برونشیت، تنگی نفس، فشار خون پایین، قند خون پایین، قند خون بالا و جای گزیدگی مار اشاره کرد.

  • منبع خبر : برفانک