ضرورت اجرای عملیات ترمیمی مسیر آبرسانی تالاب قوری‌گل
ضرورت اجرای عملیات ترمیمی مسیر آبرسانی تالاب قوری‌گل
آرمان تبریز: مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی برای چندمین بار طی ماه‌های اخیر، از آخرین وضعیت آبرسانی به تالاب قوری‌گل بازدید و مشکلات مربوطه را بررسی کرد.

به گزارش آرمان تبریز، «یوسف غفارزاده» در جلسه کمیته استانی آبرسانی به تالاب قوری‌گل که با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، نماینده شورای زکات استان و فرماندار بستان آباد در محل این تالاب برگزار شد، موضوع امکان سنجی اصلاح کانال آبرسانی به این تالاب و آب موجود را مورد بحث و بررسی قرار داد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به ضرورت انجام اقدامات لازم برای بهبود آبرسانی به تالاب قوری‌گل، گفت: عمده مشکل آبرسانی، مسیر ١٣ کیلومتری حد فاصل روستاهای هراب تا امین آباد است که با توجه به عدم وجود سازه مهندسی در این منطقه، آب زیادی به زمین نفوذ کرده و دارای تلفات است.

به گفته وی، باید کانال‌های آبرسانی در ۴ کیلومتری انتهایی مسیر، کانال‌های روستای هراب و تاسیسات آبی روستای نوجه ده مورد بازسازی، مرمت و تعمیر قرار بگیرند تا شرایط آبرسانی و راندمان موجود بهبود پیدا کند.

غفارزاده، عملیات ترمیمی و احداث سازه‌های جدید آبی را ١۵٠٠ میلیارد ریال برآورد کرد و افزود: امیدوارم با مجموعه اقدامات، چالش‌های موجود برای آبرسانی به تالاب قوری‌گل برطرف شود.