افتتاح بیش از دو هزار پروژه با اعتبار۲۷۱ میلیون ریال در برق تبریز همزمان با دهه فجر
افتتاح بیش از دو هزار پروژه با اعتبار۲۷۱ میلیون ریال در برق تبریز همزمان با دهه فجر
​ آرمان تبریز-مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از افتتاح دو هزار و 88 ​پروژه با اعتبار بالغ بر 271میلیون و 966 هزار ریال در شهرستان های تبریز، آذرشهر و اسکو خبر داد.

آرمان تبریز-مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از افتتاح دو هزار و ۸۸ ​پروژه با اعتبار بالغ بر ۲۷۱میلیون و ۹۶۶ هزار ریال در شهرستان های تبریز، آذرشهر و اسکو خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما درتبریز، عباس حسامی در تشریح برنامه های عمرانی قابل افتتاح شرکت در دهه فجر ۱۴۰۱ گفت: در این راستا اقدامات متعددی از قبیل توسعه و احداث، اصلاح و بهینه‌سازی، ایجاد قدرت مانور، توسعه فیدر،کاهش تلفات، اصلاح روشنایی معابر، توسعه روشنایی معابر و نیرو رسانی انجام گرفته است.

وی هم‌چنین از افتتاح یک‌هزار و ۶۹۲  پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۲۹ میلیون ریال خبر داد و افزود: به همین منظور ۴۱۵ پروژه توسعه و احداث، ۳۸۳ پروژه اصلاح و بهینه‌سازی، ۳۸ پروژه ایجاد قدرت مانور، سه پروژه توسعه فیدر و ۷۲ پروژه کاهش تلفات به‌مناسبت دهه فجر در تبریز به ‌بهره‌برداری می رسد.

حسامی با تاکید بر اینکه پروژه های برق‌رسانی هیچ‌گاه متوقف‌شدنی نیست، افزود: در حال حاضر در حوزه توزیع ۲۳۱ هزار و ۷۲۸ پروژه سرمایه ای با پیشرفت کمتر از ۵۰ درصدی و ۴۱۶ هزار و ۷۷۶ طرح با پیشرفت بیش از ۵۰ درصدی در دست انجام است.

وی ادامه داد: در حوزه نیرو رسانی نیز بالغ بر ۳۲۷ هزار پروژه دارای پیشرفت حدود ۵۰ درصدی و نزدیک ۲۵۰ هزار طرح ​پیشرفت نزدیک ۱۰۰ درصدی دارند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با تاکید بر ضرورت هوشمندسازی کنتورها گفت: تعداد کنتورهای فهام از ۶۲ دستگاه در سال ۹۵ به ۲۸ هزار و ۸۳۲  دستگاه در سال ۱۴۰۱ رسیده که در نوع خود رشد قابل توجهی داشته است.