افتتاح بیش از ۵۰ پروژه آب و فاضلاب در آذربایجان شرقی به مناسبت دهه فجر
افتتاح بیش از ۵۰ پروژه آب و فاضلاب در آذربایجان شرقی به مناسبت دهه فجر
آرمان تبریز-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی از افتتاح بیش از 50 پروژه همزمان با ایام الله دهه فجر در حوزه آب و فاضلاب در آذربایجان شرقی خبر داد.
آرمان تبریز-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی از افتتاح بیش از ۵۰ پروژه همزمان با ایام الله دهه فجر در حوزه آب و فاضلاب در آذربایجان شرقی خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ مهندس خانی ادامه داد: در دهه مبارک فجر، بیش از ۵۰ پروژه در بخش آب و فاضلاب با اعتباریک هزار و  ۵۷ میلیارد ریال در آذربایجان شرقی افتتاح می‌شود.
وی در خصوص تعداد کل پروژه‌ها، افزود: این افتتاح ها در حوزه های آبرسانی شهری، روستایی و فاضلاب شهری خواهد بود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در حوزه آبرسانی شهری حفر ۳ حلقه چاه و افزایش ظرفیت تصفیه خانه در شهرهای سهند، هریس و دوزدوزان، در حوزه فاضلاب شهری ۱۷ مورد در شهرهای تبریز و مرند و در بخش آبرسانی روستایی ۲۶ پروژه در شهرهای تبریز، چاراویماق، خداآفرین، سراب، شبستر، کلیبر، مرند، ملکان، میانه و هشترود و ۲ مجتمع آبرسانی در هشترود و چاراویماق افتتاح می شود.
مهندس خانی گفت: پروژه های جهاد آبرسانی در ۱۲۱روستاهای آذربایجان شرقی با پیشرفت ۴۵ درصدی و در ۳ شهرستان ورزقان، هشترود و کلیبر( خداآفرین)، استان با جدیت در حال انجام است.
وی تاکید کرد: شرکت آب و فاضلاب علاوه بر کمیت به کیفیت کار هم اهمیت بسیاری می دهد و علی رغم این که در روند اجرایی پروژه ها مشکلاتی در سطح منطقه شاهد بوده ایم ولی همچنان حرکت اجرای پروژه ها متوقف نشده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی افزود: این پروژه ها که پایان سال گذشته آغاز شده است هم اکنون از پیشرفت خوبی برخوردار می باشد و ما در سازوکار طرح‌های آبرسانی علاوه بر همکاری های سپاه پاسداران و آبفای استان از ظرفیت همه نهادهای مردمی، استفاده‌ خواهیم کرد ، تا در کمترین زمان ممکن شاهد اتمام پروژه ها باشیم.
مهندس خانی تصریح کرد: طی هماهنگی به عمل آمده از طرف استاندار آذربایجان شرقی و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در ادامه تفاهم نامه تعداد روستاهایی که از طرف قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) به نیابت از بسیج سازندگی انجام می گیرد به ۵۵۰ روستا افزایش و آبرسانی در روستاهای تمام شهرستان های استان تعمیم داده خواهد شد.
وی اظهارکرد: در دهه فجر امسال ۴ روستای (عزیزآباد، ایاز، تلخاب و گلوجه محمدخان) شهرستان هشترود با احداث ۴ مخزن به حجم ۲۲۵ متر مکعب با خط انتقال ۵٫۵ کیلومتر و توسعه شبکه ۲۵۰ متر با هزینه ۴۱ میلیارد ریال از محل بودجه محرومیت زدایی و عمومی انجام شده است.
رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح می‌شود.
مهندس خانی در پایان تاکید کرد: دهه فجر فرصت بسیار مناسبی است تا دستاوردهای نظام بیان شود چراکه انقلاب اسلامی با وجود همه دشمنی‌ها در زمینه‌های مختلفی پیشرفت‌های بسیار زیادی کرده است.