رونمایی از تراکتور شالیزار طراحی شده در تراکتورسازی برای اولین بار در کشور
رونمایی از تراکتور شالیزار طراحی شده در تراکتورسازی برای اولین بار در کشور
آرمان تبریز: طی جلسه ای با حضور معاون اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی مشکلات تراکتورسازی از جمله بحث حاملهای انرژی به منظور رفع موانع و تسهیل تولید این محصول بررسی و اقدامات لازم در این راستا صورت گرفت.

به گزارش آرمان تبریز، در حاشیه این نشست محمد کلامی تراکتورسازی را فراتر از یک واحد صنعتی، بلکه هویتی برای استان و کشور عنوان کرد و گفت: هرگونه توقف در خطوط تولیدی این واحد، به ۵۰۰ قطعه ساز و صنعتگر کشور تسریع خواهد یافت بنابراین باید روند تولید در آن حفظ و ادامه دارد باشد.
وی افزود: تراکتورسازی از دوجنبه بر اقتصاد کشور تاثیر دارد یکی سبب ارتقای سطح کیفی وبهره وری در تولید محصولات کشاورزی می شود و دیگر اینکه به صورت غیرمستقیم صنعت قطعه سازی را تقویت می کند به این معنی که هم در صنعت ثاثیر داشته و هم در زیردست کشاوری تاثیرگذار می باشد و مهمتر از همه در خاورمیانه جز یکه تازان صنعت معطوف به بخش کشاورزی می باشد.
کلامی تاکید کرد: با موارد یاد شده استانداری آذربایجان شرقی آمادگی کامل دارد برای حل مشکلات و تسهیل امورات مجموعه هایی در سطح تراکتورسازی هرگونه اقدام و همکاری لازم را داشته باشد.
رونمایی از تراکتور شالیزار طراحی شده در تراکتورسازی برای اولین بار در کشور
مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران نیز در این گفتگو با اشاره به موارد مطرح شده در این نشست از جمله راه اندازی خط تولید در جمهوری آذربایجان اظهار داشت: تراکتورسازی ایران آمادگی کامل برای همکاری در این زمینه را داشته و دارد و هر لحظه طرف آذربایجانی نسبت به این درخواست خود آمادگی داشته باشد قطعا از سوی تراکتورسازی همراهی و همکاری در این مورد صورت خواهد گرفت.
مصطفی وحیدزاده همچنین رونمایی از محصول جدید تراکتورسازی در ایام دهه فجر را اعلام کرد و گفت: تراکتورهای شالیزار در تراکتورسازی طراحی شده و همزمان با دهه فجر رونمایی از آن صورت خواهد گرفت.
وی یادآر شد: در حال حاضر نیاز کشاورزان به این نوع تراکتور از خارج تامین می شد که با داخلی سازی آن، رفع وابستگی و جلوگیری از خروج ارز برای کشور اتفاق خواهد افتاد.