رشد ۱۳٫۷ درصدی ارزش صادرات آذربایجان‌شرقی در بخش کالاهای صنایع معدنی
رشد ۱۳٫۷ درصدی ارزش صادرات آذربایجان‌شرقی در بخش کالاهای صنایع معدنی
آرمان تبریز-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که میزان صادرات آذربایجان شرقی در 9 ماهه نخست امسال یک میلیارد و 130 میلیون دلار بوده است، گفت: بیشترین صادرات استان در بخش گروه کالایی معدن و صنایع معدنی با بیش از 426 میلیون دلار می باشد که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 13.7 درصد رشد داشته است.

آرمان تبریز-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که میزان صادرات آذربایجان شرقی در ۹ ماهه نخست امسال یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون دلار بوده است، گفت: بیشترین صادرات استان در بخش گروه کالایی معدن و صنایع معدنی با بیش از ۴۲۶ میلیون دلار می باشد که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۳٫۷ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار ما از آذربایجان شرقی؛ صابر پرنیان امروز در گفتگو با خبرنگاران ضمن تشریح سیمای صادرات استان در ۹ ماهه امسال افزود: در این مدت در بخش صنعت بیش از ۳۴۳ میلیون دلار و در بخش پتروشیمی و پایه نفتی ۲۳۱ میلیون دلار صادرات از استان انجام شده است.

پرنیان اضافه کرد: در مدت یادشده ۱۲۷۶ قلم کالا به ۹۸ مقصد صادراتی ارسال شده که در این میان کشورهای ترکیه، عراق، ارمنستان، امارات متحده عربی و گرجستان جزء عمده مقاصد صادراتی استان محسوب می شوند.

وی ادامه داد: کشورهای یمن، اتیوپی، اندونزی، نیوزلند و ونزوئلا نیز از جمله بازارهای جدید صادراتی استان بشمار می رود.

رئیس سازمان صمت استان گفت : با بررسی آمار صادراتی در ۹ ماهه امسال، آذربایجان شرقی رتبه قابل توجهی در بین دیگر استانها دارد.