تامین اعتبار ۵۰۰۰ میلیارد تومانی برای پروژه های نیمه تمام حوزه بهداشت ودرمان استان
تامین اعتبار ۵۰۰۰ میلیارد تومانی برای پروژه های نیمه تمام حوزه بهداشت ودرمان استان
آرمان تبریز-استاندار آذربایجان شرقی در آئین افتتاح دستگاه های سی تی اسکن 128 اسلایس، ام  آر آی 1/5 تسلا و فاز دوم بخش خون در مرکز آموزشی و درمانی کودکان زهرا مردانی آذر گفت: بیش از 5 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های نیمه تمام در حوزه بهداشت ودرمان استان تامین اعتبار شده است.

آرمان تبریز-استاندار آذربایجان شرقی در آئین افتتاح دستگاه های سی تی اسکن ۱۲۸ اسلایس، ام  آر آی ۱/۵ تسلا و فاز دوم بخش خون در مرکز آموزشی و درمانی کودکان زهرا مردانی آذر گفت: بیش از ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های نیمه تمام در حوزه بهداشت ودرمان استان تامین اعتبار شده است.

به گزارش خبرنگار ما درتبریز، مراسم افتتاح دستگاه های سی تی اسکن ۱۲۸ اسلایس، ام  آر آی ۱/۵ تسلا و فاز دوم بخش خون در مرکز آموزشی و درمانی کودکان زهرا مردانی آذر با حضور دکتر سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، دکتر حسن واعظی مدیر مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی، عابدین خرّم استاندار آذربایجان شرقی، دکتر بهمن نقی پور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، حاج آقا مردانی آذری، علی جعفری آذر فرماندار تبریز، سردار حسین عبدی فرمانده نیروی انتظامی استان و مدیران ارشد استانی امروز بیست و هفتم دی ماه ۱۴۰۱ در مرکز آموزشی و درمانی کودکان زهرا مردانی آذر برگزار شد.

استاندار آذربایجان شرقی در این آئین ضمن عرض خیر مقدم خدمت معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و  تقدیر و تشکر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و خیر بزرگوار حاج کریم مردانی آذر گفت: آوازه خیر بزگوار حاج کریم مردانی آذر بر تارک همه خبرین می درخشد و ایشان نه تنها در راه اندازی ، ساخت و احداث بیمارستان ها فعالیت می کنند بلکه در مدرسه سازی و کارهای خیر دیگر نیز گوی سبقت را از همه ربودند واین مرد بزرگ برای همه آحاد جامعه  الگو و درس آموز هستند.

عابدین خرم افزود: به همت خیر بزگوار و تلاش ها و حمایت های وزارت بهداشت و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تبریز در دولت سیزدهم و در سال گذشته بیمارستان مردانی آذر تکمیل شد که  این بیمارستان در شمالغرب کشور در نوع خود بی نظیر است.

وی تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستانی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در طول یکسال گذشته توانستیم چهاردستگاه ام آر ای را در شهرستان های استان راه اندازی کنیم که یکی از اهداف دولت نیز نصب و راه اندازی  دستگاه های مورد نیاز مراکز آموزشی و درمانی است.

وی افزود: با همدلی و همکاری که در بین کادر پزشکی، پرستاری و دانشگاه ها وجود داشت بیماری کرونا نیز مدیریت شد و مردم عزیز استان نیز قدردان زحمات این عزیزان هستند.

وی افزود: امیدواریم شرایط استان آذربایجان شرقی را به سمتی هدایت کنیم که بتواند در شمالغرب کشور نقش مهم و بسزایی  را در حوزه بهداشت و درمان ایفاء کند.

وی در خاتمه سخنانش گفت: در حال حاضر نیاز این بیمارستان آمبولانس است که خیر بزرگوار حاج کریم مردانی آذر در این آئین افتتاح دو دستگاه آمبولانس نیز به بیمارستان کودکان اهداء کردند.

گفتنی است؛ در این آئین سه نفر از کودکانی که عمل کاشت حلزون کرده بودند با خواندن دلنوشته و تقدیم شاخه گل از خیر بزرگوار حاج کریم مردانی آذر تقدیر وتشکر کردند.