تمام تلاش ما برای جذب سرمایه گذار در شهر جدید سهند است/بازچرخانی پساب شهر جدید سهند به فضای سبز شهری +تصویر
تمام تلاش ما برای جذب سرمایه گذار در شهر جدید سهند است/بازچرخانی پساب شهر جدید سهند به فضای سبز شهری +تصویر
آرمان تبریز-مدیریت شهری یک فرایند است که در مجموع به یک نظام تصمیم گیری منجر خواهد شد و کسانی تصمیم درست خواهند گرفت که حداقل کوچکترین علمی مرتبط با این ساحه داشته باشند.

آرمان تبریز-مدیریت شهری یک فرایند است که در مجموع به یک نظام تصمیم گیری منجر خواهد شد و کسانی تصمیم درست خواهند گرفت که حداقل کوچکترین علمی مرتبط با این ساحه داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛به  عقیده کارشناسان این حوزه ؛ میزان موفقیت و یا عدم موفقیت مدیریت شهری بستگی به قدرت، مشروعیت و ساختار حقوقی، اجتماعی و اقتصادی جامعه دارد.

نوع مدل مدیریت شهری در دوره های مختلف تاریخی و در مناطق مختلف، بازتابنده نگرش و میزان مشارکت عمومی (رویکرد جمع گرایانه) و قدرت اجرایی مدیریتی است.

یکی از گفتمان های مهم در تعیین مدل مدیریتی برتر، تعیین چگونگی اداره شهر و قرارگیری قدرت در دست مدیران شهری است. از سوی دیگر، مدل اداره شهر رابطه نزدیکی با حل یا ایجاد مسائل شهری دارد.

متاسفانه ما در ارتباط با مدیریت شهرها با یک پدیده قانون گریزی روبرو و مدیران سفارشی و تحمیلی مواجه هستیم و بسیاری از اوقات به دلیل عدم اجرای قانون با مشکلات گوناگونی مواجه می شویم و عموما به جای تلاش برای عمل به قانون، بروز مشکلات را به قوانین موجود نسبت می دهیم و ورود افراد غیر متخصص به حوزه های مدیریتی و اجرایی و عدم شایسته سالاری باعث خسران جبران ناپذیر در مدیریت ها می گردد که دود ناشی از این پروسه به چشم مردم و پرسنل سازمان ها می رود .

علی ایحال اتفاقاتی که طی چند ماه گذشته درمدیریت سازمان عمران شهر جدید سهند رخ داد باعث شد، این شهروساکنانش کلی متضرر گردند و پروژه های عمرانی با چندین ماه با وقفه ای غیر موجه مواجه گردد اما خوشبختانه در این اثنا با تصمیم مدیریت ارشد کشوری یک مدیر بومی و درون سازمانی که با کوله باری از تجربه به عنوان سرپرست این سازمان انتصاب شد که انتظار می رود با تکیه با تجربیات و اندوخته های مدیریت مرتبط این مجموعه را از حالت رکود و انباشت بدهی های معوقه برهاند .

بر این اساس؛ روابط عمومی این مجموعه در ۲۵ مهرماه تعدادی از خبرنگاران را در قالب یک تور رسانه ای برای بازدیداز پروژه های شهر جدید سهند به این شهر دعوت نمود و پس از بازدید چند ساعته خبرنگاران در یک نشست خبری با حضور دکتر فرهاد سعیدی سرپرست و معاونان این سازمان در این نشست خبری حضور پیدا کردند.

سرپرست شرکت عمران شهرجدید سهند؛در این نشست خبر از  احداث ۱۶ هزار واحد مسکن داد و گفت: تمام تلاش این مجموعه این است که این وعده تحقق عملی پیدا کند تا متقاضیان این مسکن ها به آرزوی خود برسند و باری از مشکلات کلان شهر تبریز کاسته شود .

فرهاد سعیدی درجمع خبرنگاران استان گفت: این پروژه ها از طرح های نهضت ملی مسکن هستند که برخی از آنها تا ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

سرپرست شرکت عمران شهرجدید سهندافزود:یکی از اساسی ترین هدف ما که جزو برنامه های اولویت دار هست جذب سرمایه و سرمایه گذار دراین شهر است چرا که اعتقاد داریم بدون سرمایه گذار در این شهر اتفاقات مهمی رخ نخواهد داد.

وی افزود: مدت اتمام این پروژه ها از زمان شروع دو سال است اما به علت کندی کار طی هشت ماه از اوایل سال از زمان بندی عقب مانده است که درصدد جبران عقب ماندگی ها هستیم.

سعیدی همچنین از بدهی یکصد میلیارد تومانی این شرکت خبر داد و گفت: شرکت عمران سهند را با ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتیم که طی دو ماه گذشته توانستیم این میزان بدهی را به ۸۶ میلیارد تومان تعدیل کنیم

وی تاکید کرد: علاوه بر این بدهی ۲۷میلیارد تومان مجددا صورت وضعیت شده  و پرداخت گردیده است.سرپرست شرکت عمران شهرجدید سهند با اشاره به تحقق ۳۵درصدی درآمد شرکت عمران طی هشت ماه گذشته گفت: این درحالی است که در سال های گذشته تحقق درآمد حتی به بیش از ۱۳۰ درصد می رسید و در این دو ماه نیز با تلاش مجموعه شرکت عمران توانستیم تحقق درآمدی ۳۵ درصد را به دوبرابر برسانیم.

سعیدی با اشاره به این که برای جذب مردم و افزایش جمعیت سهند باید خدمات نیز به تناسب آن افزایش یابد گفت: شهرسازی تنها ساخت مسکن نیست بلکه باید زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی آن نیز همراه با نیازمندی های شهرنشینی فراهم شود.

وی به برنامه های آتی خود در شرکت عمران شهر سهند اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم  با اخذ اعتبارات از شرکت مادر تخصصی در سال آینده تمامی نواقصات آزاد راه تبریز- سهند را رفع کنیم.

سعیدی حل مشکلات شبکه حمل و نقل شهر سهند، رفع نواقصات فاز دو و ایجاد اشتغال را از دیگر اهداف خود نام برد و گفت: ایجاد مراکز خوداشتغالی و جذب سرمایه گذار می تواند پویایی را به شهر سهند بازگرداند و به زندگی دراین شهر نشاط و شادابی ببخشد.

سرپرست شرکت عمران شهرجدید سهند ؛  بازچرخانی پساب شهر جدید سهند به فضای سبز شهری را از دیگر اقدامات آتی شرکت عمران شهر سهند نام برد و گفت: اهمیت آبیاری فضای سبز شهر سهند با پساب تصفیه شده کمتر از آزاد راه نیست و این پروژه در دو فاز از سال آینده شروع خواهد شد.


سعیدی در این زمینه به قرارداد شرکت عمران سهند با ایرانسل برای برقراری فیبر نوری خبر داد که بعد از عید نوروز سال آینده شروع خواهد شد.

سرپرست شرکت عمران شهرجدید سهند به روشنایی آزاد راه هم اشاره کرد و گفت:  روشنایی ۵کیلومتر از آزاد راه از طرف سهند شروع شده که ۱۵ کیلومتر بعدی را نیز سال آینده حل خواهیم کرد.

فرهاد سعیدی پیش از این عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید سهند بود و در سوابق کاری خود معاونت مدیریت مسکن و ساختمان، رئیس اداره بافت فرسوده شهری، رئیس اداره هماهنگی بازآفرینی شهری، رئیس اداره پیمان و رسیدگی و رئیس اداره فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان را دارد.

همچنین وی به عنوان مجری آزادراه تبریز-سهند، مسئول حوزه مشارکت و سرمایه‌گذاری، معاونت فنی و اجرایی، مدیریت و راهبری طرح‌های اقدام و نهضت ملی مسکن درشرکت عمران شهر جدید سهند مسولیت داشته است.