با حضورجانشین وزیر دفاع ایران ؛پنجمین نمایشگاه بین المللی نظامی روسیه آغاز به کار کرد
با حضورجانشین وزیر دفاع ایران ؛پنجمین نمایشگاه بین المللی نظامی روسیه آغاز به کار کرد
آرمان تبریز-نمایشگاه بین المللی نظامی روسیه با حضور مقامات عالیرتبه دفاعی 100 کشورجهان از امروز در پاتریوت پارک نظامی مسکو گشایش یافت.

آرمان تبریز-نمایشگاه بین المللی نظامی روسیه با حضور مقامات عالیرتبه دفاعی ۱۰۰ کشورجهان از امروز در پاتریوت پارک نظامی مسکو گشایش یافت.
به گزارش خبرنگار ما، سردار سرتیپ پاسدار قاسم تقی زاده ، جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان در راس هیأتی دفاعی، ضمن شرکت در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه معتبر نظامی، با چند تن از وزرا ومقامات نظامی و دفاعی کشورهای شرکت کننده درباره راه های توسعه و گسترش همکاری های دفاعی و امنیتی ، گفتگو کرد.
جانشین وزیر دفاع با تشریح برنامه های هیئت  دفاعی جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه تصریح کرد: در این سفر مذ‌اکراتی درباره روابط فی‌مابین باروسیه و سایر مقامات نظامی کشورهای شرکت کننده در این نمایشگاه انجام می شود.
در این نمایشگاه ۵ روزه ، بیش از ۶۰۰ شرکت دولتی و خصوصی فعال در زمینه تولید تسلیحات نظامی از ۱۰۰ کشور جهان ، تازه ترین دستاوردهای نظامی خود را به نمایش گذاشته اند.
همزمان با برگزاری این نمایشگاه ، مقامات روسی اعلام کردند ، سفارش خرید تسلیحات از این کشور با افزایشی ۴۵ درصدی در سال جاری میلادی ، به رقم ۵۴ میلیارد دلار رسیده است.
سرگئی شویگو وزیر دفاع  روسیه نیز در مراسم گشایش این نمایشگاه گفت : این کشور در حال حاضر به دومین صادرکننده بزرگ تسلیحات در جهان تبدیل شده است .

  • منبع خبر : روابط عمومی وزارت دفاع