جابه جایی ۶۶ دستگاه ترانسفورماتور پست برق در تبریز
جابه جایی ۶۶ دستگاه ترانسفورماتور پست برق در تبریز
آرمان تبریز- مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از جا به جایی 66 دستگاه ترانسفورماتور برای عبور موفق از پیک تابستان 98 خبر داد.

آرمان تبریز- مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از جا به جایی ۶۶ دستگاه ترانسفورماتور برای عبور موفق از پیک تابستان ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ عادل کاظمی با بیان مطلب فوق افزود: تعداد کل جا به جایی هایی مورد نیاز ترانس های توزیع، ۱۵۳ دستگاه می باشد که در حال انجام است.

وی افزود: برخی ترانسفور ماتورهای شهر تبریز دارای بار زیادی هستند که امکان قطعی های حفاظتی را بالا می برد، بنابراین با ترانسفورماتورهایی که دارای بار کم و ظرفیت بالا هستند، تعویض می شوند.

همچنین وی با اشاره به برآورد نیاز این شرکت به نصب ۱۳۰ دستگاه ترانسفورماتور جدید در سطح شهر تبریز، افزود: در فاز نخست این طرح، ۴۹ دستگاه نیازمند اخذ مجوز از شهرداری می باشند که این موضوع به صورت جدی در حال پیگیری است.

کاظمی تصریح کرد: تجربه سال گذشته نشان داد افزایش بی رویه بار برخی ترانسفورماتورهای محدوده مرکزی شهر تبریز، موجب قطعی های حفاظتی، آسیب به شبکه توزیع و طولانی شدن زمان خاموشی ها می شود.

وی ادامه داد: با توجه به این موضوع، نیازمندی های برق تبریز در خصوص جا به جایی و نصب ترانسفورماتورهای جدید در مناطق مختلف تبریز توسط همکاران این شرکت، شناسایی و قبل از آغاز پیک تابستان، اجرای این طرح آغاز شد.

وی تاکید کرد: این جا به جایی ها بدون همکاری شهرداری تبریز میسر نبود و امیدواریم مجوز نصب پست های جدید نیز به زودی نهایی شود.