نجات دختر ۶ساله از چنگ ۳ خارجی پلید
نجات دختر ۶ساله از چنگ ۳ خارجی پلید
آرمان تبریز-۳کارگر خارجی پس از سرقت طلاهای دختربچه ۶ساله قصد ربودن او را داشتند اما با اقدام به‌موقع شهروندان، نقشه آنها ناکام ماند.

آرمان تبریز-۳کارگر خارجی پس از سرقت طلاهای دختربچه ۶ساله قصد ربودن او را داشتند اما با اقدام به‌موقع شهروندان، نقشه آنها ناکام ماند.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ظهر پنجم دی ماه افرادی که از یکی از خیابان‌های پایتخت عبور می‌کردند، صدای فریادهای کودکی را شنیدند که درخواست کمک می‌کرد.

شاهدان همزمان، ۳مرد جوان را دیدند که با زور قصد ربودن دختربچه‌ای را داشتند. مردان گروگانگیر به محض دیدن اهالی محل ‌گروگان خود را رها کرده و متواری شدند.

در این شرایط ماجرا به پلیس گزارش شد و مأموران برای بررسی موضوع در محل حادثه حضور یافتند. دختر ۶ساله که هنوز وحشت‌زده بود و دست و پایش می‌لرزید، درحالی‌که در آغوش مادرش بود با گریه به مأموران گفت که ۳مرد ناشناس قصد ربودن او را داشتند.

بررسی‌ها نشان می‌داد که این دختربچه و مادرش در اتاقک سرایداری یک برج مسکونی زندگی می‌کردند و او گاهی برای بازی به خیابان می‌رفت. روز حادثه هم مانند روزهای قبل برای بازی به بیرون از ساختمان رفته بود که ۳مرد به سمتش آمدند.

یکی از آنها به دختربچه گفته بود که «بیا برویم سر خیابان تا برایت عروسک بخرم.» دختربچه نیز همراه او راه افتاده بود اما در همین هنگام ۲مرد دیگر هم سر رسیدند و با زور طلاهای دختربچه را دزیدند.

آنها قصد داشتند این دختربچه را با خودشان ببرند که با فریاد و گریه‌های او، رهگذران متوجه ماجرا شدند و آدم‌رباها فرار کردند.

با این اطلاعات، مأموران به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته‌ای که در اطراف محل حادثه وجود داشت پرداختند. تصاویر نشان می‌داد که ۳کارگر ساختمانی با زور و تهدید قصد ربودن کودک ۶ساله را داشته‌اند اما نقشه آنها ناکام مانده و آدم‌ربایان فقط موفق به سرقت طلاهای دختربچه شده بودند.

با انجام تحقیقات میدانی‌، ‌هر ۳متهم که کارگرانی از اتباع یکی از کشورهای همسایه بودند شناسایی شدند و در ادامه یکی از آنها دستگیر شد.

هر چند دختربچه ۶ساله و شاهدان با دیدن متهم او را شناسایی کردند و تصویر وی نیز در دوربین مداربسته ضبط شده، اما او خودش را بیگناه دانست و گفت: من نقشی در ربودن دختربچه ندارم و به اشتباه دستگیر شده‌ام.

وی درباره تصویرش که در دوربین‌ها ثبت شده نیز گفت: احتمالا من شبیه به متهم تحت تعقیب هستم و هیچ جرمی مرتکب نشده‌ام.
متهم به دستور قاضی محمد تقی شعبانی، بازپرس شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران بازداشت شده و تحقیقات از او و متهمان فراری دیگر ادامه دارد.
منبع: اعتمادآنلاین