بازگشت به تولید ۱۰۰ واحد راکد در آذربایجان شرقی
بازگشت به تولید ۱۰۰ واحد راکد در آذربایجان شرقی
آرمان تبریز:استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه فعال کردن واحدهای راکد یکی از مباحث اولویت دار ما است، گفت: با همت تمامی دستگاه‌های اجرایی و مسئولان و صنعتگران تلاشگر، در سالجاری ۱۰۰ واحد راکد به چرخه تولید برگشته و با ظرفیت بسیار خوب به تولید ادامه می‌دهند.

به گزارش آرمان تبریز،عابدین خرّم، در نشست فعالان اقتصادی استان که با حضور وزیر صمت برگزار شد، با بیان اینکه فعال‌ترین مجموعه‌های صنعتی کشور در آذربایجان شرقی مستقر هستند، اظهار کرد: بزرگترین افتخار ما این است که بخش خصوصی استان بسیار فعال و پویا بوده و چکش به دست در حوزه صنعت و معدن فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات اولویت دار استان در کنار احیای واحدهای تولیدی راکد، مربوط به صادرات غیرنفتی بوده که در سال جاری شاهد رشد حدود ۴۰ درصدی آن نسبت به سال ۱۴۰۰ و ۱۳۹۹ هستیم.

وی با بیان اینکه ایجاد ارزش افزوده در معادن باید جدی گرفته شود، گفت: علی‌رغم وجود پتانسیل‌های معدنی زیاد در استان، ارزش افزوده ما بسیار پایین بود و این مسئله به مشکل تبدیل شده بود، بنابراین در این راستا با به کارگیری شورای معادن ، ۴۰ واحد راکد معدنی به چرخه تولید بازگشته و مابقی نیز تعیین تکلیف شدند تا بحث مذایده آن‌ها نیز مرتفع شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی ارزش افزوده بخش صنعت، اظهار کرد: در سال گذشته میزان اشتغال بخش صنعت و معدن استان ۱۳۰ هزار نفر بوده که امسال این رقم ۲۸ الی ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: مگا پروژه‌های خوبی در سطح استان شروع شده و در بخش معادن نیز اقدامات خوبی انجام می‌گیرد.

خرّم خاطرنشان کرد: از وزیر محترم درخواست موافقت با راه اندازی شهرک صنعتی خودرو در استان را داریم؛ چراکه این اقدام در اقتصاد و شکوفایی استان امری بسیار موثر خواهد بود.