رشد چشمگیراعتبارات حمایت از تولید و اشتغال
رشد چشمگیراعتبارات حمایت از تولید و اشتغال
آرمان تبریز: سرپرست بانک توسعه تعاون گفت: امسال خوشبختانه شاهد رشد چشمگیر در اعتبارات تکلیفی حمایت از تولید و اشتغال در بانک توسعه تعاون هستیم.

به گزارش آرمان تبریز، محمد شیخ حسینی در حاشیه سفیر به تبریز که در جریان سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این شهر انجام شد؛ در جمع خبرنگاران افزود: آذربایجان شرقی به عنوان یک منطقه صنعتی از ظرفیت های بالایی برخورداراست که این امر فرصت مغتنمی برای نظام بانکی کشور به ویژه بانک توسعه تعاون ایجاد می کند.

وی با اشاره به سیاست های این بانک در استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: در حوزه منابع انسانی نیازهایی در استان وجود داشته که اقداماتی صورت گرفته است و در سایر حوزه ها نیز با شناسایی نقاط ضعف و قوت تلاش داریم نقاط ضعف را رفع و نقاط قوت را تقویت کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه حمایت از تولید و اشتغال یک فرآیند مشارکتی است افزود: باید مدیران دستگاه های اجرایی و بانک های عامل استان با هماهنگی و تعامل انسجام را لازم را ایجاد کنند تا متقاضیان جهت آگاهی و تکمیل مدارک هدایت شوند تا زمینه استفاده از تسهیلات اشتغال و حمایت از تولید تسریع یابد و از عدم جذب وشناور شدن بودجه تخصیص یافته جلوگیری شود.

شیخ حسینی ادامه داد: امسال نسبت به سال های گذشته، اعتبارات تکمیلی در حوزه اشتغال، حمایت از تولید و نهاد های حمایتی رشد چشمگیری داشته است.

سرپرست بانک توسعه تعاون در خصوص اعتبارات تخصیص یافته در سطح کشور توضیح داد: طبق ماده ۵۲ در حوزه اشتغال و حمایت از تولید بیش از دو هزار میلیارد تومان، در حوزه کشاورزی و میراث فرهنگی و گردشگری یک هزار میلیارد تومان، در حوزه مشاغل خانگی یک هزار میلیارد تومان، کمیته حضرت امام خمینی (ره) ؛ یک هزارو ۷۰۰ میلیارد تومان و سازمان بهزیستی ۷۰۰ میلیارد تومان بودجه تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: طبق بند الف تبصره ب، امسال قرارداد تسهیلاتی با دستگاه های اجرای وزارت صمت، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی و گردشگری با بودجه ۹ هزار میلیارد تومان منعقد شده است که نسبت به سال های قبل بیش از دو برابر افزایش یافته است.

سرپرست بانک توسعه تعاون ادامه داد: تسهیلات حمایتی برای بنیاد شهید و امور ایثارگران، مشاغل خانگی، بهزیستی نیز در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه گفت: قراردادی از محل ماده ۲صندوق توسعه ملی با بخش کشاورزی و میراث فرهنگی نیز منعقد شده است، همچنین قرارداد تسهیلاتی با سازمان صنعت،معدن و تجارت در شرف انعقاد است.

این گزارش می افزاید، سرپرست بانک توسعه تعاون شب گذشته به همراه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طریق فرودگاه شهید آیت الله مدنی تبریز را به مقصد تهران ترک کرد.