آذربایجان‌شرقی میزبان اولین دوره دادرسان پیشرفته
آذربایجان‌شرقی میزبان اولین دوره دادرسان پیشرفته
آرمان تبریز-اولین دوره آموزشی طرح دادرسان پیشرفته (دانشجویان آماده در روزهای سخت) به میزبانی استان آذربایجان‌شرقی با حضور اعضای جوانان ۱۰ استان در شهرستان مراغه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ سجاد صفری مدیر روابط عمومی این استان با اعلام این خبر گفت: اولین دوره دادرسان پیشرفته با حضور اعضای جوانان ۱۰ استان منطقه شمالغرب، غرب و مرکز کشور در استان آذربایجان شرقی و شهرستان مراغه از هشتم لغایت ۱۶ آبان ماه در دو دوره خواهران و برادران برگزار می‌شود.
صفری ادامه: این طرح در چهار دوره ۴ روزه برنامه ریزی شده و جوانان با مباحث اسکان اضطراری، تغذیه در اسکان و برپایی اردوگاه در بحران‌ها آشنا خواهند شد.
مدیر روابط عمومی استان آذربایجان‌شرقی در پایان افزود: طرح دادرس که ۱۰ سال است در حوزه دانش‌آموزی سازمان جوانان برگزار می‌شد، امسال ادامه این طرح با عنوان دادرسان پیشرفته برای نخستین بار جهت آمادگی جوانان با مباحث امداد، کمک‌های اولیه و اسکان اضطراری در بحران‌ها برگزار می ‌شود.
گفتنی‌ست؛ پس از برگزاری دو دوره نخست این طرح با حضور ۶ استان و دو دوره بعدی با حضور ۴ استان که تاریخ برگزاری آن متعاقباً اعلام خواهد شد، با حضور ۱۰۰۰ نفر از اعضای سازمان جوانان هلال احمر در استان آذربایجان‌شرقی برگزار خواهد شد.