مرکز رشد مستقر در پردیس آموزشی کشاورزی سعید آباد افتتاح شد/ برای رشد شرکت های دانش بنیان نیاز به شتاب دهنده ها است
 مرکز رشد مستقر در پردیس آموزشی کشاورزی سعید آباد افتتاح شد/ برای رشد شرکت های دانش بنیان نیاز به شتاب دهنده ها است
آرمان تبریز- مرکز رشد مستقر در پردیس آموزشی کشاورزی سعید آباد شهرستان بستان آباد امروز سه شنبه با حضور معاون علمی و فناوری ریس جمهوری افتتاح شد.

آرمان تبریز- مرکز رشد مستقر در پردیس آموزشی کشاورزی سعید آباد شهرستان بستان آباد امروز سه شنبه با حضور معاون علمی و فناوری ریس جمهوری افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛  مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی پردیس سعیدآباد در استان آذربایجان شرقی با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ، مهندس اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان و تعدادی از مسئولین استان افتتاح شد.

 دکتر ستاری ضمن تاکید بر جهت گیری درست شرکتهای دانش بنیان افزود: باید تلاش کنیم شرکتهای بزرگ به سمت نوآوری حرکت کنند.

وی با بیان اینکه برای رشد شرکت های دانش بنیان نیاز به شتاب دهنده ها است ادامه داد: توجه ویژه‌ای به موضوع دانش‌بنیان داریم و تبریز پایتخت بسیاری از اهداف مرتبط با تحقق اقتصاد دانش‌بنیان است.

دکتر ستاری توضیح داد: اکوسیستم مناسب، وجود فضای کارآفرینی، وجود نیروی انسانی مستعد و دانشجویانی با سطح علمی بالا آذربایجان شرقی را به استانی مستعد در زمینه اقتصاد دانش بنیان تبدیل کرده است.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی وابسته به مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی می باشد که زیر نظر پارک علم و فناوری استان فعالیت می نماید گفت: در واقع، مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی ساختاری است که از کارآفرینان در قالب واحدهای نوپای فعال در زمینه کشاورزی که به فناوری و اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فن بیانجامد، با ارایه خدمات حمایتی در جهت ایجاد و توسعه حرفه ‎های جدید پشتیبانی می ‎کند.

دکتر حسن منیری فر افزود: خدمات حمایتی مراکز رشد می ‎تواند شامل تامین محل کار به صورت اجاره، خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی، خدمات اطلاع رسانی، خدمات مالی و اعتباری، آموزش ‎های تخصصی ویژه، خدمات مدیریتی، خدمات حقوقی و یا پروژه یابی و بازاریابی باشد. توجه به ظرفیتهای تولیدی در بخش کشاورزی استان، وجود دانشکده های کشاورزی متعدد در استان، حضور فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و دارا بودن بیش از ۱۳هزار نفر عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی، همسایه بودن با دو کشور آذربایجان و ارمنستان و قرار گرفتن در مسیر ترانزیت ترکیه و مهمتر از همه وجود منطقه آزاد تجاری ارس نشان دهنده توان بخش کشاورزی در تولید ثروت از طریق کسب و کار دانش بنیان در این استان می باشد.

وی گفت:  مرکز رشد همچنین نقطه تلاقی یافته های تحقیقاتی اساتید و محققین بخش کشاورزی با مزرعه (بهره برداران) است و انتقال تکنولوژی می تواند از طریق واحدهای فناور به شرکتهای با سطح تکنولوژی کمتر صورت بگیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور پس از افتتاح این مجموعه از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.

گفتنی است در مرکز رشد مستقر در پردیس آموزشی کشاورزی سعید آباد ، واحدهای فن آور و شرکت‌های که نوآوری دارند، به عنوان شرکت فن آور فعالیت خود ر ا شروع می‌کنند تا دانش و فن آوری خود را تبدیل به ثروت بکنند.