برگزاری نخستین جشنواره استانی تئاتر خیابانی در سردرود
برگزاری نخستین جشنواره استانی تئاتر خیابانی در سردرود

مهرتبریز: دبیر جشنواره استانی تئاتر خیابانی شهر سردرود از برگزاری اولین جشنواره استانی تئاتر خیابانی سردرود توسط شورای شهر و شهرداری شهرستان سردرود، از ۲۷ تا ۳۰ خردادماه در پایتخت تابلو فرش جهان خبر داد. به گزارش مهرتبریز، رئیس شورای اسلامی شهر سردرود در نشست خبری اولین جشنواره تئاتر استانی این شهر با بیان اینکه […]

مهرتبریز: دبیر جشنواره استانی تئاتر خیابانی شهر سردرود از برگزاری اولین جشنواره استانی تئاتر خیابانی سردرود توسط شورای شهر و شهرداری شهرستان سردرود، از ۲۷ تا ۳۰ خردادماه در پایتخت تابلو فرش جهان خبر داد.

به گزارش مهرتبریز، رئیس شورای اسلامی شهر سردرود در نشست خبری اولین جشنواره تئاتر استانی این شهر با بیان اینکه فرهنگ و هنر لازمه پیشرفت شهرها و دستیابی به نتایج مطلوب است، اظهار داشت: در کنار فرهنگ‌سازی باید به موضوع هنر و هنرمندان اهمیت دو چندانی داده شود.

آرزو مبصر  با بیان اینکه تا به امروز ۵۴ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، افزود: حفظ ریشه‌های فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی، سطح دانش شهروندی و ارتقا بهبود زندگی شهروندی و پیوند بین شهروند و مشارکت شهروندان در ساخت یک شهر سالم است جزو اهداف و محورهای جشنواره است.

مبصر ادامه داد: هیئت انتخاب اولین جشنواره استانی تئاتر خیابانی سردرود پس از بررسی۵۴ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره، ۱۰ اثر در بخش مسابقه و ۳ اثر در بخش جنبی را جهت حضور در اولین دوره جشنواره استانی تئاتر خیابانی سردرود را انتخاب کردند.

وی در خصوص محورهای مطرح در جشنواره، گفت: موضوع سردرود پایتخت تابلو فرش دستباف جهان، فرهنگ ایثار و شهادت، آسیب‌های اجتماعی ، ترویج کتاب و کتابخوانی، محیط زیست، مشارکت در صرفه جویی در منابع انرژی، حفظ فضای سالم، مدیریت زباله محورهای اصلی این جشنواره هستند.

وی ادامه داد: داوران این جشنواره را پژمان شاهوردی ، مهدی سالهیان، رامین راستی را تشکیل می دهند.

دبیر جشنواره تئاتر استانی شهر سردرود با اشاره به اینکه یکی از فضایل شهرداری، خدمت به فرهنگ و فرهنگ سازی است،افزود: با توجه به اینکه اهالی شهر سردرود هنرمند هستند باید نوعی الگوسازی در استان و شهرداری اطراف رواج پیدا کند و شهرداری در کنار فعالیت‌های خدماتی و عمرانی، می‌تواند فعالیت‌های فرهنگی در راستای اعتلای فرهنگ شهروندی انجام دهد.

مبصر، ضمن انتقاد از عملکرد مدیران استانی برای حمایت از این برنامه گفت: ما حداقل انتظار داشتیم برای رونمایی از پوستر این جشنواره از حضور مدیران و مسئولین زیربط استفاده کنیم که هیچ کدام تشریف نیاوردند .

وی ادامه داد : در قبال چنین هزینه‌هایی از سوی شهرداری انتظار می‌رود اطلاع رسانی خوبی نیز انجام بگیرد و موضوعات جشنواره بدین گونه باشد که نوعی چالش بین شهروندان شکل بگیرد و مشارکت‌های شهروندی را در فعالیت‌های شورا افزایش دهد.

وی ادامه داد: ما انتظار داشتیم حداقل کار اطلاع رسانی را مدیران استانی انجام دهند که متاسفانه آن را هم انجام ندادند و امیدواریم رسانه ها با حمایت های خود بتواند مردم را از این برنامه ها مطلع کنند.