رشد مثبت تولید ناخالص داخلی آذربایجان‌شرقی در ۵ ماهه سال / تعلل و کم‌کاری
رشد مثبت تولید ناخالص داخلی آذربایجان‌شرقی در ۵ ماهه سال / تعلل و کم‌کاری
آرمان تبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: با تلاش دستگاه‌های اجرایی استان در پنج ماهه سال جاری، در پروژه های مرتبط با رشد 8 درصدی، رشد تولید ناخالص داخلی استان مثبت بوده است.

آرمان تبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: با تلاش دستگاه‌های اجرایی استان در پنج ماهه سال جاری، در پروژه های مرتبط با رشد ۸ درصدی، رشد تولید ناخالص داخلی استان مثبت بوده است.

به گزارش خبرنگار ما از آذربایجان شرقی، محمد فرشکاران صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به مزیت های اقتصادی استان اظهار کرد: بارزترین ویژگی اقتصاد استان تکیه بر توانمندی ها و فعالیت های موثر بخش خصوصی است که هر موقع در عرصه‌های اقتصادی، صنعتی، معدنی و کشاورزی ورود پیدا کرده، بسیاری از مشکلات حل شده است.

وی افزود: اینجا دیار مردمان غیور، سخت کوش، کارآفرین و اقتصادی است که در طول تاریخ آذربایجان را تبدیل به قطب و مرکز صنعت و تجارت ایران زمین و فراتر از آن کشورهای همسایه کرده اند.

فرشکاران مدعی شد: اگر استراتژی حین عملیات داشته باشیم و با بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع موجود بهره وری را ارتقاء دهیم، آذربایجان شرقی در سه سال آینده می تواند تبدیل به بهشت سرمایه گذاری کشور شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی بر هدف‌گذاری نرخ رشد اقتصادی استان و تحقق آن از طریق بهره‌وری و تامین منابع مالی پایدار، ایجاد اشتغال، توسعه تولید دانش بنیان، تکمیل زنجیره تولید، عدالت اجتماعی و برابری، فعالسازی واحدهای تولیدی، توجه به آمایش سرزمین و توسعه صادرات اشاره کرد.

۱۰ سال تعلل و حذف ردیف‌های اعتباری پروژه های ملی استان!

وی متذکر شد: در ۱۰ سال گذشته برنامه‌ریزی، هماهنگی و بویژه پیگیری های لازم جهت افزایش درصد اعتبارات استان و دریافت سهم حقه استان از سبد بودجه کشور آنگونه که باید و شاید صورت نگرفته و روند اجرای پروژه های مهم و استراتژیک استان در بخش هایی مثل آب و راه خیلی طولانی شده است.

فرشکاران ابراز داشت: در این مدت به دلیل عدم پیگیری جذب اعتبارات پروژه‌های ملی، اعتبار برخی از ردیف ها در قانون بودجه طی چند سال با روند کاهشی رو برو و در نهایت حذف شده است.

تلاش در جهت جبران کم کاری‌های گذشته!

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی در عین حال خاطرنشان ساخت: مدیریت ارشد استان و بویژه شخص استاندار نهایت تلاش و پیگیری های لازم را در جهت جبران کم کاری های گذشته انجام می دهد تا با حل گام به گام مشکلات، وضعیت شاخص های کلان اقتصادی بهبود یابد و مسیر توسعه استان هموارتر شود.

رشد مثبت تولید ناخالص داخلی استان در ۵ ماهه سال

وی بر لزوم توجه به ایجاد بازارهای استان با کشورهای همسایه در جهت خروج از رکود واحدهای تولیدی و بازآوری ارزش افزوده به استان تاکید و تصریح کرد: با تلاش دستگاه های اجرایی استان در پنج ماهه سال جاری، در پروژه های مرتبط با رشد ۸ درصدی، رشد تولید ناخالص داخلی استان مثبت بوده است.

فرشکاران مدعی شد: میزان رشد تولید ناخالص داخلی در این مدت که با تلاش و کوشش جهادی استاندار و تیم مدیریتی استان محقق شده نشان دهنده مسیر صحیح حرکت های توسعه ای استان بوده و به حول و قوه الهی به توسعه پایدار، افزایش ثروت و درآمد سرانه استان منتهی خواهد شد.