حمله گرگ های گرسنه به گله ای با ۳۵۰ گوسفند در خراسان رضوی
حمله گرگ های گرسنه به گله ای با ۳۵۰ گوسفند در خراسان رضوی
آرمان تبریز-در حمله ی گرگ های گرسنه 85 راس دام تلف شدند. حمله گرگ ها به گله‌های گوسفند موضوع جدیدی نیست، اما وقوع این حادثه در فصول گرم سال نه‌تنها کمی عجیب بلکه بی‌سابقه است، حادثه ای که روزهای گذشته در شهرستان بردسکن رخ داده است و عشایر این شهرستان با خسارت سنگینی روبه‌رو شده‌اند.

آرمان تبریز-در حمله ی گرگ های گرسنه ۸۵ راس دام تلف شدند.
حمله گرگ ها به گله‌های گوسفند موضوع جدیدی نیست، اما وقوع این حادثه در فصول گرم سال نه‌تنها کمی عجیب بلکه بی‌سابقه است، حادثه ای که روزهای گذشته در شهرستان بردسکن رخ داده است و عشایر این شهرستان با خسارت سنگینی روبه‌رو شده‌اند.

در این حادثه دو قلاده گرگ گرسنه به گله‌ای با ۳۵۰رأس گوسفند حمله کرد‌ند که متأسفانه ۸۵رأس دام در این حادثه تلف شد‌ند. این حادثه در چشمه هادی منطقه عشایری بردسکن رخ داده است و تاکنون لاشه ۲۵‌تا ۳۰‌رأس گوسفند پیدا شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بردسکن با تکذیب رهاسازی گرگ‌های پلاک‌دار در طبیعت از سوی محیط‌زیست بیان کرد: خشک‌سالی‌های متعدد، تجاوز به حیات‌وحش و زیستگاه طبیعی، شکار غیرمجاز و نبود طعمه طبیعی موجب ورود گرگ‌ها به مناطق مسکونی شده است.

مهدی جمعه‌پور بیان کرد: تاکنون بارها درباره خسارت های ناشی از حمله گرگ‌ها مکاتباتی را با بخشداری‌ها و دهیاران داشته‌ایم و خواسته شده تا اطلاع‌رسانی‌های لازم را به دامداران داشته باشند.

وی ادامه داد: متأسفانه در بازدیدهایی که از آغل‌های گوسفندان صورت گرفته بیش از ۵۰‌تا ۶۰درصد آن‌ها بدون استانداردهای لازم هستند و در برابر حمله گرگ‌ها ایمن‌سازی نشده‌اند.

  • منبع خبر : رکنا