غیبت پوتین در مراسم تشییع گورباچف
غیبت پوتین در مراسم تشییع گورباچف
آرمان تبریز-کاخ کرملین اعلام کرد که رئیس‌جمهور روسیه به دلیل مشغله و محدودیت ناشی از برنامه کاری فشرده، در مراسم تشییع پیکر میخائیل گورباچف شرکت نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با گذشت یک روز بعد از درگذشت میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، خبرها حاکی از غیبت ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در مراسم تشییع او حکایت دارد.

بامداد روز چهارشنبه (دیروز) به وقت تهران رسانه‌های روسیه از درگذشت میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی در سن ۹۲ سالگی خبر دادند.

گورباچوف متولد ۲ مارس ۱۹۳۱ (۱۱ اسفند ۱۳۰۹) بود. او از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۱ دبیرکل حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی بود اما دسامبر ۱۹۹۱ بعد از یک کودتای داخلی موسوم به «کودتای آگوست» سرانجام استعفا داد و اتحاد جماهیر شوروی هم فروپاشید.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین (ریاست جمهوری روسیه) در گفت‌و‌گوی روز پنجشنبه (امروز) در جمع خبرنگاران اعلام کرد که ولادیمیر پوتین در مراسم تشییع گورباچف شرکت نمی‌کند.

به گزارش رویترز، سخنگوی کرملین اعلام کرد که رئیس‌جمهور روسیه صبح امروز با حضور در بیمارستان مرکزی مسکو و گذاشتن شاخه گل، به گورباچف ادای احترام کرد.

ادای احترام پوتین به پیکر گورباچف

سخنگوی ولادیمیر پوتین ادامه داد: «متاسفانه برنامه کاری رئیس‌جمهور به او اجازه نخواهد داد که این کار (ادای احترام به گورباچف) را در تاریخ سوم سپتامبر (روز تشییع) انجام دهد در نتیجه تصمیم گرفت امروز این کار را بکند».

سخنگوی کرملین افزود، مراسم تشییع گورباچف «عناصری» از یک مراسم تشییع دولتی شامل گارد افتخار را شامل خواهد بود و دولت نیز در حال کمک برای سازماندهی و برگزاری آن است.