پرداخت بیش از ۴۷۲میلیارد تومان مستمری به مددجویان استان
پرداخت بیش از ۴۷۲میلیارد تومان مستمری به مددجویان استان
آرمان تبریز-مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی گفت: سال گذشته این اداره کل بالغ بر ۴۷۲ میلیارد تومان  مستمری به مددجویان تحت پوشش پرداخت کرده است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛غلامعلی ملامهدی که در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران سخن می گفت افزود: ماهانه ۴۳ میلیارد تومان مستمری به مددجویان استان پرداخت می‌شود و این مبالغ صرفا فقر را برای خانوده ها قابل تحمل می کند.

وی خاطر نشان شد:آذربایجانشرقی  قریب به ۷۸ هزار خانوار را تحت پوشش خود قرار داده و  از ابتدای تشکیل  کمیته امداد تا ۴۰ سال پیش ۵۵ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد بودند اما با بروز  کرونا بیش از ۲۲ هزار خانوار جدید تحت پوشش به این آمار اضافه شده است.

ملامهدی تصریح کرد؛ ما بنا داریم در سال جاری  ۲۵۰۰ واحد مسکن برای مددجویان آذربایجان شرقی احداث کنیم که این فرآیند  از ۱۴۰۰ واحد آغاز شده است.

وی با انتقاد از عدم همکاری  برخی دستگاه های درفقر زدایی تاکید کرد:  کمیته امداد متولی فقر نست اما به نوعی  فقر را مدیریت  می کند و اگر دستگاه وظایف خود را به موقع عمل کنند این فرآیند کم رنگ می گردد.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی خاطر نشان شد:خوشبختانه بنیاد مستضعفان در کنار کمیته امداد خوب عمل کرده و در تامین مسکن برای  مددجویان از طرح نهضت ملی مسکن همراهی خوبی داشته است .

وی همچنین ادامه داد: بر اساس دستور معاون اول رئیس جمهور آورده ۴۰ میلیون تومانی اولیه مسکن نهضت ملی از مددجویان دریافت نمی‌شود.

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان شرقی همچنین اشاره ای هم به  رسالت اصلی این نهاد کرد و گفت :ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان ا ز همده محوریت ما است که در این راستا سال گذشته ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در اختیار کمیته امداد گذاشته شد .

وی عنوان کرد : این مرکز موظف به ایجاد ۱۶ هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی در سال گذشته بود  که و در پایان سال بیش از این ارقام عملیاتی شد و ۱۹ هزار و ۲۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

ملامهدی در پایان اشتغالزایی و خودکفا نمودن مددجویان تحت پوشش  را  از سیاست‌های اصلی کمیته امداد در راستای مبارزه با فقر عنوان کرد.