ابتکار عمل شهرداری منطقه ۱ برای جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز، قابل تقدیر است
ابتکار عمل شهرداری منطقه ۱ برای جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز، قابل تقدیر است
آرمان تبریز-مدیر پدافند غیرعامل شهرداری تبریز ابتکار عمل این منطقه در جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز را قابل تقدیر و ستودنی دانست.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛حسین آذرنیا به ضمن با حضور در شهرداری منطقه ۱ تبریز و دیدار با شهردار منطقه ۱، به اهمیت و جایگاه پدافند غیرعامل و نقش شهرداری در عملکرد پیشگیرانه با همین رویکرد اشاره و بیان کرد: پدافند غیرعامل، مجموعه اقدامات غیر مسلحانه‌ای است که بکارگیری آن موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، ارتقای پایداری ملی، تداوم فعالیت‌های ضروری و تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدیدات است.

وی گفت: یکی از تهدیدات شهری که می‌تواند چهره زشتی را پدیدار کند، بحث ساخت و سازهای غیرمجاز است که همیشه شهرداری با آن مواجه است و باعث کندی در روند برخی اقدامات می‌شود که نیاز است همکاری و همگرایی شهرداری و دستگاه قضا این روند را تسهیل و در جهت پیشگیری‌های سریع و اقدامات قانونی تصمیمات جدی‌تری گرفته شود.

آذرنیا تصریح کرد: خوشبختانه شهرداری منطقه ۱ در جهت اقدامات پیشگیرانه در این حوزه بسیار خوش درخشیده و ابتکار عمل شهردار منطقه ۱، روح جدیدی در پیکره این مجموعه ایجاد کرده است.

مدیر پدافند غیرعامل شهرداری، ضمن تقدیر از عملکرد صحیح و سریع منطقه ۱ در جهت پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و همچنین اقدامات لایروبی مسیل‌ها جهت پیشگیری از حوادث غیر مترقبه از جمله سیل در محدوده‌های حادثه‌خیز منطقه، توانمندی این مجموعه را ستودنی دانست و تدابیر انجام یافته را بسیار حائز اهمیت و فرصتی مغتنم برای شهر دانست.

در این جلسه، آذرنیا خواستار تشکیل کارگروه ویژه‌ای به منظور انجام ماموریت‌های پدافند غیرعامل در حوزه شهرداری منطقه ۱ شد.