اهدای  حکم گینس مرد حافظه جهان به آستان قدس رضوی
اهدای  حکم گینس مرد حافظه جهان به آستان قدس رضوی
آرمان تبریز: طی مراسمی در تبریز با حضور مدیرکل بنیاد شهید استان آذربایجان شرقی و  اصحاب رسانه، "محمدرضا حسن‌زاده" مرد حافظه جهان، حکم گینس خود را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.

به گزارش آرمان تبریز، محمدرضا حسن زاده در مورد اهدای حکم گینس خود  به موزه آستان قدس رضوی، گفت: رکورد اول من حفظ ۵۸ لغت زبان انگلیسی در یک دقیقه بود و رکورد دوم من حفظ ۱۲۸ عدد تصادفی در یک دقیقه بود، که یکی از حکم هایم را تقدیم موزه آستان قدس رضوی کرده‌ام و بخاطر استرسی که در ثبت رکورد جدید داشتم همان موقع اهدای یکی از حکم خود را نذر موزه آستان قدس رضوی کردم.

مرد حافظه جهان با بیان اینکه برای ثبت رکورد جدیدم نیز که شامل حفظ اسامی افراد و تاریخ تولدشان است، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌ام، افزود: دو مرحله(تاییدیه حضور و سوابق) آن سپری شده و در مرحله سوم در حضور نماینده گینس اقدام به رکوردزنی خواهم کرد.

وی با تاکید بر ادامه رکوردزنی افزود:  هدف اصلی من تربیت افرادی همتراز با خود و قرار دادن آنها در خدمت جامعه است تا تمام افراد جامعه بتوانند از این ظرفیت به راحتی استفاده کنند و تکنیک‌های تقویت حافظه را فراگیرند.

وی با اشاره به اینکه نخبه‌ها زاده نمی‌شوند، بلکه با آموزش، پرورش می‌یابند، تاکید کرد: رکوردزنی در امر حافظه کار آسانی نیست و شاید تنها لحظه ثبت رکورد مورد توجه باشد در حالی که این کار بسیار سخت است، به طوری‌که در رکورد قبلی خود طی یک هفته چند کیلو وزن کم کردم.

حسن زاده با اشاره به اهمیت تقویت حافظه برای پیشگیری از بیماری آلزایمر، تاکید کرد: تکنیک‌های تقویت حافظه حتی باید به صورت یک واحد درسی در مدارس ارائه شود تا سطح حافظه دانش آموزان ارتقا یابد.

مرد حافظه جهان با بیان اینکه بنده نه تیزهوش بودم و نه شاگرد زرنگ کلاس، بلکه در مدرسه جزو ضعیف‌ترین دانش‌آموزان بودم، گفت: در شرف اخراج از مدرسه بودم که با فایل ۱۰ دقیقه‌ای تقویت حافظه مربوط به استاد مرتضی نصرت آشنا شده و تکنیک‌های مربوط به تقویت حافظه را فرا گرفتم و همین موضوع باعث شد تا استعداد خود را دریافته و مسیر جدیدی به رویم گشوده شود.

وی با بیان اینکه زکات علم نشر آن است و نمی‌خواهم تنها خود در حوزه حافظه رکوردزننده باشم افزود: هدف من نشر دانسته‌هایم بوده و هدفم  این است که هر ایرانی توان حافظه خود را به حد اعلا برساند و  یک رکورد در حوزه حافظه داشته باشد .

وی با بیان اینکه برای تقویت حافظه سه چیز مهم است، افزود: رعایت اصول تغذیه ای، ورزش و فراگیری تکنیک های تقویت حافظه که ما تکنیک‌های لازم را به علاقه‌مندان یاد می‌دهیم.

حسن‌زاده در ادامه از تلاش برای تهیه بسته آموزشی تقویت حافظه برای کودکان زیر ۱۰ سال برای اولین بار در جهان خبر داد و گفت: تحقیقات علمی بسیاری در این رابطه انجام می‌دهم و تمام توان خود را به کار گرفته‌ام تا قوی‌ترین بسته آموزشی در جهان را آماده کنم که با کمک خداوند، به زودی این بسته آموزشی را ارائه خواهم کرد.

مرد حافظه جهان در خاتمه به مشکلات پیش‌روی خود نیز اشاره کرد و افزود: انتظار مادی از مسئولان امر ندارم و تاکنون نیز به نزد هیچ مسئولی نرفته و درخواستی نداشته‌ام اما دغدغه‌ام این است که به تمام هموطنانم به صورت رایگان آموزش دهم که اگر حمایت‌های لازم از سوی مسئولان امر در این رابطه اعمال شود، من آمادگی خود را اعلام می‌کنم.

مدیرکل بنیاد شهید استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با بیان اینکه هر حرکتی که هنر و استعدادهای بالقوه را به بالفعل تبدیل کند، قابل تحسین است، افزود: خیلی خوشحالم که این موفقیت توسط آقای حسن زاده که پدرشان از ایثارگران دفاع مقدس هستند ثبت شده است.

جابر ابوالفتح زاده افزود: ودیعه بزرگی که شهدا با فداکاری و از جان گذشتگی به دست آورده اند، ارزش های ماندگاری هستند که برای ما به یادگار گذاشته اند و ما نیز تلاش می کنیم راهشان را ادامه دهیم.

  • منبع خبر : توسط محمدرضا حسن‌زاده صورت گرفت؛