اثر ” غدیرخم ” توسط هنرمند پانگار تبریزی خلق شد
اثر ” غدیرخم ” توسط هنرمند پانگار تبریزی خلق شد
آرمان تبریز: رونمایی اثر "غدیرخم" توسط حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه محبوب تبریز و سیدمحمدحسین بلاغی رئیس حوزه هنری انجام شد.
به گزارش آرمان تبریز, در سلسله برنامه‌های دومین کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر، رحیم عظیمی هنرمند پانگار تبریزی اثر “غدیر خم” را خلق کرد.

رحیم عظیمی در خصوص این اثر اظهار کرد: اثری که  در حال حاضر می بینید در رابطه با واقعه غدیر خم بوده و نامش هم غدیرخم است.

وی در ادامه سخنان خود ابراز کرد: همان طور که می دانید غدیر یکی از مهم ترین واقعه های تاریخ بشریت بوده که در میان ما مسلمانان جایگاه والایی را دارد.

عظیمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:من قبلا هم برای غدیر خم در سال ۹۲ اثری را کار کرده بودم ، این دومین اثر من است.

این هنرمند تبریزی ادامه می دهد: این اثر همان صحنه ای است که پیامبراکرم(ص) دست حضرت علی(ع) را بالا می برد و ایشان را مولای مومنان خطاب می کند.

عظیمی در خصوص تکنیک های به کار برده شده در این اثر مطرح کرد: تکنیک این اثر گواش آبرنگ است، یک سری تکنیک های خاص از جمله تاش قلم هم به کار برده ام.

عظیمی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با زمان شروع و اتمام این اثر ابراز داشت: تقریبا یک هفته ای بر روی این اثر وقت گذاشته ام و نیاز است بیشتر از این هم برایش وقت بگذارم چرا که نگارگری جز هنرهایی است که ریزکار بیشتری دارد و نیازمند زمان بیشتر است.

این هنرمند تبریزی افزود: قرار است این  اثر در آیین اختتامیه دومین کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر رونمایی شود، علاقمند بودم در این مراسم حضور داشته باشم اما به دلیل اینکه در تهران اجرا دارم نمی توان حضور یابم.

عظیمی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: امید بر این دارم که این اثر مورد قبول ائمه اظهار(ع) قرار گیرد و مردم هم از دیدن ان لذت ببرند

.