تکمیل کارگاههای پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی
تکمیل کارگاههای پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی
آرمان تبریز-​ کارگاه‌های تولیدی پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با تخصیص اعتبارات سفر رئیس جمهور تکمیل می‌شود.


به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب گفت: بسیاری از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان برای تولید نیمه‌صنعتی نیاز به فضای کارگاهی دارند و در سفر ماه گذشته رئیس جمهور به استان اعتبار لازم برای تکمیل کارگاه‌های تولید نیمه‌صنعتی این پارک به تصویب رسید.

عبدالرضا واعظی اظهار کرد: رئیس‌جمهور با تخصیص اعتبار لازم برای آماده‌سازی اراضی به منظور واگذاری به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر موافقت کرده است.

وی با اشاره به افزایش تقاضای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان برای استقرار در پارک علم و فناوری استان از تصویب واگذاری ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی و بودجه تکمیل طرحهای توسعه‌ای به پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان خبر داد.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: با واگذاری این اراضی مشکل کمبود فضای فیزیکی در این پارک مرتفع خواهد شد.
وی افزود: این اراضی در مجاورت سایت شماره یک ۱۳ هکتاری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی قرار دارد و پس از تأمین زیرساخت برای ایجاد واحد‌های تولیدی محصولات دانش‌بنیان در اختیار فناوران استان قرار داده خواهد شد.

عبدالرضا واعظی با اشاره به اهمیت دسترسی شرکت‌های پارک مستقر در مجتمع عصر انقلاب به آزادراه تبریز –سهند، بیان خاطرنشان کرد: مجوز و هزینه لازم برای ایجاد دسترسی اختصاصی پارک علم و فناوری استان به آزادراه تبریز _- سهند نیز به تصویب رسیده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان با تأکید بر اهمیت توسعه روابط بین‌الملل در حوزه فناوری خاطرنشان کرد: دفتر تعاملات علم و فناوری ایران و شهرک همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری شانگ‌های چین با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم تحقیقات و فن آوری و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی این وزارتخانه در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افتتاح شده است که تأمین هزینه‌های این مرکز نیز در سفر اخیر حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به استان مصوب شد.

رئیس جمهوری ۱۲ خرداد ماه در قالب بیست و سومین سفر استانی به آذربایجان شرقی سفر کرد و در این سفر ۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه فعالیت‌های پارک علم و فناوری استان اختصاص یافت.

پارک علم و فناوری مکانی است که در آن افراد، طرح و ایده خود را تبدیل به محصول فناورانه و دانش بنیان می‌کنند و از تسهیلات و حمایت‌های ویژه پارک بهره مند می‌شوند.

تعداد شرکت‌های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان به ۴۱۶ شرکت رسیده که برای حدود چهار هزار نفر شغل ایجاد کرده است.