برگزاری کلاسهای آموزشی شیرینی رایگان توسط شف های بین المللی در جشنواره قرابیه
برگزاری کلاسهای آموزشی شیرینی رایگان توسط شف های بین المللی در جشنواره قرابیه
تبریز: رئیس اتحادیه قنادان تبریز در نشست خبری جشنواره ملی قرابیه و نمایشگاه توانمندی و معرفی سوغات آذربایجان گفت: این نمایشگاه با حضور برند های مطرح ملی و بین المللی و رؤسای اتحادیه قنادان استان ها و مهمانانی خارج از کشور با محوریت ثبت ملی قرابیه در مرکز همایش های بین المللی خاوران تبریز برگزار می شود.

به گزارش آرمان تبریز, ناصر کریمی گفت: در این فستیوال دموی آموزشی رایگان توسط شف های بین المللی، نمایش آثار کیک های تجسمی استادان ایران به همراه جشن ثبت ملی شیرینی قرابیه از ۲۱ لغایت ۲۳ تیر برای عموم مردم برگزار می شود.

وی افزود: در روند ثبت ملی قرابیه به عنوان شیرینی تبریز یک سال، تلاش کردیم، قرابیه،سنت آذربایجان است و یکی از اهداف  برگزاری جشنواره ماندگاری این اتفاق مهم در تاریخ تبریز و استان است.

وی با بیان اینکه میزبان رؤسای اتحادیه قنادان کشور و ۱۵۰ مهمان  کشور خواهیم بود، ادامه داد: آشپز های خارجی نیز دموی اموزشی در امفی تئاتر سالن همایش های خاوران  اجرا خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه تبریز، مهد شیرینی ایران است، اضافه کرد: همزمان با جشنواره ملی قرابیه و نمایشگاه توانمندی و معرفی سوغات آذربایجان با حضور برند های مطرح ملی و بین المللی ، نشست چهارمین دوره رؤسای اتحادیه قنادان کشور نیز در تبریز برگزار می شود و تور تبریز گردی برای مهمانان خواهیم داشت.

لازم بذکر است این جشنواره در در مرکز همایشهای بین المللی خاوران از ساعت ۱۱ صبح الی ۲۱ شب برای عموم مردم برگزار می شود.

.