اعتبار ۲۰۰ میلیاردی گاز رسانی روستا‌یی آذربایجان شرقی
اعتبار ۲۰۰ میلیاردی گاز رسانی روستا‌یی آذربایجان شرقی
آرمان تبریز:  مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی اعلام کرد: امسال ۲۰۰ میلیارد تومان برای گاز رسانی به روستا‌های استان تخصیص یافته است.
به گزارش آرمان تبریز، کمالی در مراسم آغاز عملیات گازرسانی به ۱۱ روستای شهرستان مراغه گفت: امسال ۱۲۷ طرح گاز رسانی به روستا‌های استان اجرا می‌شود و تا پایان امسال تمامی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار از نعمت گاز بهره مند می‌شوند.
به گفته وی با اجرای خط تقویتی مراغه ظرفیت شبکه گاز مراغه از ۱۲۰ متر مکعب در ساعت به ۲۴۰ متر مکعب افزایش می‌یابد و با بهره برداری از ۱۱ طرح گاز رسانی به روستا‌های این شهرستان درصد برخورداری مراغه ۹۹.۹ درصد خواهد رسید.
نماینده مردم مراغه و عجشیر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: توجه به مناطق محروم و کم برخوردار از اولویت‌های دولت و مجلس شورای اسلامی است.
علی علیزاده افزود: پس از گاز رسانی به روستا‌های محروم بخش سراجو تامین آب شرب و بهسازی راه‌های روستایی این منطقه در الویت است.
همزمان با مراسم عملیات گاز رسانی به ۱۱ روستا، اجرای خط تغذیه تقویتی شهرستان مراغه آغاز شد که برای این طرح‌ها با بهره مندی ۴۳۵ خانوار روستایی ۶۱ میلیارد و ۵۰۰ میلون تومان تخصیص یافته است.