تاکید بر توسعه مناسبات آذربایجان شرقی و تاتارستان
تاکید بر توسعه مناسبات آذربایجان شرقی و تاتارستان
آرمان تبریز-استاندار آذربایجان شرقی و رئیس جمهور تاتارستان در ارتباط تصویری بر توسعه مناسبات دوجانبه در حوزه‌های مختلف تأکید کردند.

عابدین خرّم عصر امروز در این ارتباط تصویری، با اشاره به پیوند‌های عمیق دو ملت ایران و تاتارستان گفت: آذربایجان شرقی و تاتارستان از لحاظ جغرافیا، جمعیت، فرهنگ و صنعت، اشتراکات فراوانی دارند و همکاری آن‌ها می‌تواند زمینه بسیار خوبی برای تعمیق روابط دو کشور ایران و روسیه باشد.

وی با اشاره به تأکید جدی رئیس جمهور ایران بر توسعه روابط با همسایگان اظهار کرد: آذربایجان شرقی از استان‌های مهم و صنعتی ایران به شمار می‌رود که امیدوارم شاهد استفاده از ظرفیت‌های استان برای توسعه همکاری‌ها باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی از رئیس جمهوری تاتارستان برای سفر به تبریز دعوت کرد و گفت: مطمئنم این سفر، فصل نوینی از ارتباط و همکاری‌ها در موضوعات مختلف را رقم خواهد زد.

رستم مینیخانوف رئیس جمهوری تاتارستان هم با اشاره به روابط ایران و روسیه و مواضع دو کشور درخصوص مسائل منطقه‌ای و جهانی گفت: مقامات دو کشور همواره بر تقویت همکاری‌های دوجانبه تأکید می‌کنند.

وی با اشاره به روابط تاریخی، فرهنگی و اقتصادی ایران و تاتارستان افزود: چندین بار از کشور زیبای شما بازدید کرده‌ام و هفت سال پیش هم سفری به آذربایجان شرقی داشتم.

مینیخانوف با اشاره به عقد تفاهم‌نامه روابط خواهرخواندگی بین تبریز و قازان در سال ۲۰۰۹ گفت: تاتارستان سابقه طولانی در روابط با آذربایجان شرقی دارد؛ امروز ما نیاز به تقویت تعاملات داریم و باید به دنبال سازوکار‌های جدید و استفاده از فرصت‌های جدید برای توسعه همکاری‌ها باشیم.
وی با ابراز تشکر از دعوت استاندار آذربایجان شرقی برای سفر به تبریز، آمادگی خود را برای این سفر اعلام کرد.

رئیس جمهور تاتارستان تصریح کرد: در شرایط سخت دنیای امروز، فرصت‌های جدیدی برای همکاری ایجاد شده است که باید بتوانیم از این فرصت‌ها به‌طور موثر استفاده کنیم و علایق دینی و فرهنگی مشترک، به ما کمک می‌کند که با شرکای ایرانی خود همکاری خوبی داشته باشیم.
مینیخانوف با برشمردن ظرفیت‌های این جمهوری، بر توسعه همکاری با آذربایجان شرقی تاکید کرد.