بازدید وزیر جهادکشاورزی از کشتارگاه درحال احداث دام و طیور شهرستان ملکان
بازدید وزیر جهادکشاورزی از کشتارگاه درحال احداث دام و طیور شهرستان ملکان
.آرمان تبریز-وزير جهادکشاورزي در سفر خود به آذربايجان شرقي، از کشتارگاه در حال احداث دام و طيور شهرستان ملکان بازديد و بر اختصاص تسهيلات بانکي بانک کشاورزي جهت اتمام اين پروژه اشتغال آفرين تاکيد کرد

.آرمان تبریز-وزیر جهادکشاورزی در سفر خود به آذربایجان شرقی، از کشتارگاه در حال احداث دام و طیور شهرستان ملکان بازدید و بر اختصاص تسهیلات بانکی بانک کشاورزی جهت اتمام این پروژه اشتغال آفرین تاکید کرد

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در جریان سفر یک روزه به استان آذربایجان شرقی، از کشتارگاه در حال احداث دام و طیور بازدید کرد.

بنابر این گزارش، مساحت کشتارگاه صنعتی بره طلا شهرستان ملکان ۱۱۰ هزار متر شامل ۱۰ هزار متر مربع کشتارگاه مرغ و طیور و ۵۶ هزار مترمربع کشتارگاه دام سبک و سنگین است.

زیربنای کلی پروژه در فاز یک ۱۴.۵۰۰ مترمربع است که از پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد برخوردار است و کل هزینه برآوردی یک تیلیارد و ۴۰۰ میلیارد ریال که مبلغ یک تیلیارد و یک صد میلیارد ریال آن در قسمت ساخت سرمایه‌گذاری شده است.

تجهیزات خط کشتار این مجموعه یکی از به روزترین و بزرگ‌‌ترین کشتارگاه‌های کشور و حتی خاورمیانه بوده و تجهیزات با ظرفیت ۴ برابری ظرفیت اسمی در نظر گرفته شده است به عبارتی کشتارگاه با ۴ خط کشتار تجهیز خواهد شد و هزینه کلی برآورد شده ۶۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است که مبلغ ۴۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

این گزارش می‌افزاید؛ در ارتباط با تجهیزات تصفیه‌خانه و بازیافت، تصفیه فاضلاب حاصل از خط تولید و بازیافت خون و ضایعات گوشتی و استخوانی حاصل از تولید به صورت مکانیزه با هزینه برآوردی بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال است که مبلغ ۱۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده است.

سیستم برودتی و سردخانه که مجهز به بروزترین سیستم روز با تجهیزات آمونیاکی با ظرفیت ۲ هزار تن نگهداری و انجماد، انواع گوشت قرمز و سفید با هزینه برآوردی ۴۵۰ میلیارد ریال که قرارداد این سیستم شده و کلیه مبلغ برای تسریع در روند بهره برداری پرداخت شده است.

گفتنی است؛ در جریان این سفر، وزیر جهاد کشاورزی ضمن دیدار و گفتگوی رو در رو با بهره برداران و متولیان بخش کشاورزی ملکان از نزدیک با مشکلات و چالش‌های این حوزه اثرگذار آشنا می‌شود.