در حال بروزرسانی /در دوحه قطر چه خبر است؟/ نمایندگان ایران و آمریکا در این دور مذاکرات کار توافق را تمام می کنند؟
در حال بروزرسانی /در دوحه قطر چه خبر است؟/ نمایندگان ایران و آمریکا در این دور مذاکرات کار توافق را تمام می کنند؟
آرمان تبریز-امروز نمایندگان ایران و آمریکا در قطر حاضر شده اند تا ادامه گفتگوهای وین در خصوص احیای برجام و لغو تحریم ها را اینبار در کشوری در حاشیه خلیج فارس و فقط با حضور نماینده اتحادیه اروپا و دو کشور به انجام رسانند.

به گزارش خبر فوری؛پس از سفر جوزپ بورل، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران و دیدار با مقامات کشورمان اعلام شد که بر اساس تصمیم ایران و آمریکا، مذاکرات برجامی با هدف رفع اختلافات میان این دو کشور در روزهای آتی (سه شنبه و چهار شنبه) از سر گرفته می شود .

این دور از مذاکرات برخلاف دوره های قبل که در وین برگزار شده است، با موافقت ایران و امریکا و نماینده اتحادیه اروپا در دوحه قطر برگزار می شود و شنیده‌ها حاکی از این است که احتمالا مذاکرات در دوحه در چند دور برگزار خواهد شد.

دیروز سعید خطیب زاده در آخرین گفتگویش به عنوان سخنگوی وزارت خارجه گفت که در این دور از گفتگوها آمریکا وعده داده انتفاع اقتصادی ایران از برجام را تضمین کند (بیشتر بخوانید).

دیروز رابرت مالی، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران راهی قطر شد و امروز با «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در خصوص تلاش‌های دیپلماتیک مشترک درباره ایران گفت‌وگو کرد

از سوی دیگر، علی باقری کنی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رییس هیات مذاکره کننده ایران نیز امروز صبح وارد دوحه شد تا رایزنی ها درخصوص برجام و رفع تحریم ها هرچه سریعتر آغاز شود (بیشتر بخوانید).

قطر به عنوان میزبان این گفتگوها با اعلام امیدواری از اینکه گفتگوها نتایج مثبتی داشته باشد به استقبال طرفین مذاکرات رفت (بیشتر بخوانید).

علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات لغو تحریم‌ها با «احمد حسن الحمادی» دبیرکل وزارت خارجه و «محمد الخلیفی» معاون منطقه ای وزارت امور خارجه قطر دیدار و رایزنی کرد .

در حال تکمیل….