خدمت به خانواده شاهد و ایثارگر موجب تقرب خداوند متعال
خدمت به خانواده شاهد و ایثارگر موجب تقرب خداوند متعال
آرمان تبریز-معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت:ارائه خدمات بهینه برای خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر از وظایف اصلی این نهاد انقلابی است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ رحمان اصلی زاده معاون تعاون و امور اجتماعی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به همراه رئیس اداره تسهیلات و رفاهی برای اجرای صحیح قرارداد و تسهیل در ارائه خدمات به خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر با نماینده بیمه تجارت نو دیدار کرد.

معاون تعاون و امور اجتماعی در این دیدار در مورد ارائه خدمات بهینه برای خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر گفت: رسیدگی به نیازهای جامعه ایثارگری از وظایف اصلی این نهاد انقلابی است.

اصلی زاده با اشاره به یک‌ساله بودن قرارداد بیمه اجتماعی ایثارگران، بیمه (عمر، نقص عضو، حوادث غیر مترقبه و واحدهای مسکونی و …) اظهار کرد: خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگری که در هیچ نهاد، سازمان، شرکت و یا دستگاه‌های دولتی شاغل نبوده‌اند و تنها از طریق بنیادشهید و امور ایثارگران حقوق، مستمری یا کمک معیشت دریافت می‌کنند می‌توانند از این قرارداد بهرمند شوند.

اصلی زاده بابیان اینکه طبق مفاد بند ت از ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه تامین، صددرصد حق بیمه مشمولین قانون (بیمه شدگان این قرارداد خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر) بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است؛ افزود: بیمه‌گر متعهد است بخش اعیانی واحدهای مسکونی خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر اعم ازملکی، استیجاری، سازمانی صرف‌نظر از سال ساخت که عرفا محل اقامت به همراه اثاثیه منزل افراد بیمه‌شده را شامل می شود تحت پوشش خود قرار دهد.

وی با اشاره به وقوع حوادث غیرمترقبه ناشی از بلایای طبیعی و آتش سوزی و انفجار خاطرنشان کرد: خانواده های معزز شاهد و ایثارگر تحت پوشش این بیمه در صورت بروز حادثه بدون هیچ‌گونه تغییری در محل بیمه‌شده می‌توانند در مدت کمتر از ۱۰ روز با مراجعه به بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مربوطه و نمایندگی‌های بیمه نسبت به اخذ خسارات وارده اقدام نمایند.

معاون تعاون و امور اجتماعی استان در خصوص مبالغ خسارت های پرداختی بیمه اظهار داشت: در صورت فوت یا نقص عضو حداکثر تا مبلغ یک صد و پنجاه میلیون ریال و در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه ناشی از بلایای طبیعی حداکثر مبلغ هفتصد میلیون ریال خسارت از سوی بیمه‌گر پرداخت خواهد شد.

اصلی زاده در پایان سخنانش با تأکید بر هماهنگی‌های لازم در اجرای صحیح همراه با تکریم این قرارداد افزود: خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران موجب تقرب به خداوند متعال است.