نظرسنجی‌های متعدد با تمرکز بر هویت تاریخی و فرهنگی تبریز
نظرسنجی‌های متعدد با تمرکز بر هویت تاریخی و فرهنگی تبریز
آرمان تبریز: واحد پژوهش و افکارسنجی اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز همزمان با شروع تابستان به عنوان فصل گردشگری تبریز، اقدام به اجرای سلسله نظرسنجی‌هایی با اولویت‌دهی به هویت تاریخی و فرهنگی شهر کرده است.
به گزارش آرمان تبریز، در ادامه نظرسنجی‌هایی که بیشتر با محوریت فرهنگی، عمرانی و خدماتی برگزار می‌شد، واحد پژوهش با طرح سوالاتی در خصوص هویت کهن‌شهر تبریز، به عنوان اولین سوال با طرح ” ائل‌گلی تبریز در کدام دوره تاریخی بنا شده است؟” الف آق قویونلوها ب: صفویه ج: زندیه د: قاجار ” بازخورد شهروندان در این خصوص را ارزیابی کرد.
این سوال که پاسخ صحیح آن گزینه الف یعنی آق قویونلوها است در ۱۲ صفحه پرمخاطب خبری اینستاگرام استوری و در دو کانال تلگرامی بارگذاری شد.
اجرای نظرسنجی‌ها در آستانه فصل گردشگری با هدف معرفی آثار و ابنیه تاریخی تبریز مطرح می‌شود لذا از شهروندان گرامی خواهشمند است ضمن شرکت در این نظرسنجی ها، اعتبار نتایج بدست آمده را به سطح مطلوب برسانند.
ائل‌گلی یکی از مهم‌ترین گردشگاه‌های شهر تبریز است که در جنوب شرق آن و در هفت کیلومتری مرکز شهر واقع شده‌است. این مکان در زمان آق‌قویونلوها ایجاد شده و در دوره صفویان گسترش یافته‌است. قهرمان میرزا (هشتمین پسر عباس میرزا) نیز این عمارت را تکمیل‌تر کرده و آن را به‌صورت یک گردشگاه سلطنتی برای درباریان قاجار درآورده ‌است و بعد از انقلاب اسلامی نیز توسعه یافته و در اختیار عموم مردم قرار گرفت.