آسفالت‌ریزی شش هزار و ۵۰۰ تنی شهرداری تبریز طی هفته گذشته
آسفالت‌ریزی شش هزار و ۵۰۰ تنی شهرداری تبریز طی هفته گذشته
آرمان تبریز:در هفته‌ای که گذشت، شهرداری تبریز با توزیع شش هزار و ۵۰۰ تن آسفالت اساسی و لکه‌گیری در نقاط مختلف شهر، ساماندهی معابر شهر را که یکی از مطالبات جدی شهروندان و از اولویت‌های مدیریت شهری است، تداوم بخشید.

به گزارش آرمان تبریز، آسفالت شهری و مناسب‌سازی مسیرهای تردد، دغدغه‌ای به قدمت شهرنشینی و احداث اولین جاده‌های حمل و نقل در دنیاست که تقریبا در همه جای دنیا اولویت اول مدیریت شهری محسوب می‌شود. مناسب‌سازی مسیر و آسفالت‌ریزی اصولی برای تردد شهروندان بدون کوچکترین ناراحتی و نارضایتی، کمترین مطالبه شهروندان از شهرداری و مدیران آن است.

شهرداری تبریز نیز به همین سبب و در راستای ارج نهادن به خواسته‌های به‌حق شهروندان، این روزها که فصل کاری منطقه آذربایجان در جریان است، با آسفالت‌ریزی‌های گسترده اقدام به بهسازی معابر برای تردد آسان‌تر شهروندان و افزایش رضایتمندی عمومی کرده است.

حالا مناطق دهگانه شهرداری تبریز هم به تکاپو افتاده‌اند و از آسفالت‌ریزی‌های اساسی معابر گرفته تا آسفالت کوچه‌ها و لکه‌گیری معابر مربوط به مناطق خود را به طور جدی در دست اجرا دارند. در این مطلب نگاهی به آمار آسفالت‌ریزی طی هفته گذشته داشته‌ایم و به تفکیک میزان تناژ و نقاط آسفالت‌ریزی در هر منطقه بررسی شده است.

منطقه ۱

طی هفته گذشته شهرداری منطقه ۱ تبریز با توزیع ۱۷۵۰ تن آسفالت در سطح معابر این منطقه اقدام به بهسازی و لکه‌گیری کرد. بر همین اساس مسیرهای سربالایی ولیعصر به طرف پل کابلی، خیابان عباسی، کوی روشن، ایده لو و بیلانکوه در سطح این منطقه آسفالت‌ریزی شدند.

منطقه ۲

شهرداری منطقه ۲ تبریز هم با ۲۰۰ تن آسفالت در این هفته در صدد آماده سازی و بهسازی معابر منطقه خود برآمده است.

در این راستا مسیر اصلی و فرعی ۱۰ متری چهارم و  ۱۰ متری پنجم و هفتم خیابان بینش میرداماد آسفالت‌ریزی شد.

منطقه ۳

طی هفته گذشته شهرداری منطقه ۳ تبریز نیز با مجموع ۷۸۰ تن آسفالت‌ریزی، معابر این منطقه را برای شهروندان خود مناسب‌سازی کرده است.

آسفالت‌ریزی درب جنوبی ترمینال تبریز، کوچه موسوی ۴ در مارالان، کوچه کوثر در ۱۷ متری مارالان، کوی صفا مارالان و کوچه فرهنگ خیابان امام (ره) طی هفته گذشته توسط شهرداری منطقه ۳ تبریز انجام یافت.

 

منطقه ۴

در این بین شهرداری منطقه ۴ تبریز نیز با ۵۰۲ تن آسفالت گامی در جهت بهبود وضعیت آسفالت معابر خود برداشته است.

آسفالت ریزی کوچه‌های نسترن ۱ و یاسمن ۳ در کوی فیروز نو، کوچه شهید پاشایی و کوچه فردوس در خیابان کارپیشه، کوچه وظیفه دان در حکم آباد، کوچه حمیدیه و رفعت در خیابان حکم آباد، لکه گیری خیابان سردار ملی و آسفالت ریزی کوچه اسلامیه خیابان ستارخان از جمله اقدامات این منطقه طی هفته گذشته بود.

منطقه ۵

شهرداری منطقه ۵ تبریز نیز نسبت به آسفالت‌ریزی ۵۰۰ تنی اقدام کرده است. این منطقه در محدوده‌های مختلفی اعم از نارون ۱ در استانداری، کوی بهاران مرزداران، کوی گاز باغمیشه، تعاون در فرشته شمالی و … عملیات آسفالت‌ریزی را به انجام رساند.

منطقه ۶

شهرداری منطقه ۶ تبریز طی هفته گذشته با ۲۵۷ تن آسفالت مسیرهای این منطقه را آسفالت ریزی و لکه‌گیری کرده است.

بر این اساس، معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۶ تبریز با ۲۳۵ تن در کوی پونه (شنب غازان) و معابر باباباغی و معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه نیز در خیابان ۲۲ بهمن (میدان جهاد به طرف رسالت) جاده سنتو و کوی سولماز و همچنین معابر منتهی به بلوک ۱۷۲ و مقابل بلوک ۱۵۲شهرک امام خمینی(ره) نسبت به آسفالت ریزی اقدام کرده است.

منطقه ۷

شهرداری منطقه ۷ تبریز نیز آسفالت ریزی ۴۰۰ تنی را طی هفته گذشته در دستور کار خود قرار داد.

آسفالت ریزی کوی مهران آخمقیه با ۱۶۰ تن عمده‌ترین آسفالت‌ریزی این منطقه طی هفته گذشته را به خود اختصاص داد.

آسفالت‌ریزی مسیرهای آخمقیه منبع۲، اندیشه اوچمان۸، کوچه‌های سرچشمه رواسان، کوچه مهران آخمقیه، میدان امام حسین (ع) کوی برادران و لکه گیری مسیرهای اصلی منطقه از جمله اقدامات شهرداری منطقه ۷ تبریز به شمار می رود.

منطقه ۸

شهرداری منطقه ۸ تبریز هم با ۱۱۳۳ تن آسفالت ریزی در راستای بهسازی معابر خود اقدام کرد.

لکه‌گیری و آسفالت‌ریزی در کوچه‌های آزادی، سنجران، یزدان پناه، گلچین شرقی و … از جمله اقدامات این منطقه به شمار می‌رود.

همچنین آسفالت ریزی حد فاصل زیرگذر صاحب‌الامر تا زیرگذر شهید بهشتی چایکنار، عمده اقدام این منطقه طی هفته گذشته در راستای بهسازی معابر بود.

منطقه ۹

شهرداری منطقه ۹ تبریز هم آسفالت ریزی ۴۴۰ تنی را برای هفته گذشته در برنامه کار خود قرار داد.

۱۲۵ تن آسفالت ریزی دستی و ۳۱۵ تن آسفالت‌ریزی اساسی در بلوار شهدای سلامت و معابر شهرک خاوران توسط این منطقه انجام یافت.

منطقه ۱۰

در این بین شهرداری منطقه ۱۰ تبریز نیز ۳۱۷ تن آسفالت‌ریزی در سطح منطقه خود انجام داد که این آسفالت‌ریزی‌ها در کوچه حسین صراف واقع در خیابان شهید صدوقی، کوچه صبای ۳ واقع در شهرک ارم، کوچه چاپارپاشی واقع در خیابان فارابی، کوچه شهید ارشد بیرقی اول واقع در خیابان اصولی و … انجام یافت.