برگزاری رزمایش گردان های بیت المقدس و کوثر سپاه ناحیه امامت
برگزاری رزمایش گردان های بیت المقدس و کوثر سپاه ناحیه امامت
آرمان تبریز: رزمایش گردان های بیت المقدس و کوثر سپاه ناحیه امامت تبریز، با بکارگیری ۵ گردان در روزهای دوم و سوم تیرماه برگزار می شود.

به گزارش آرمان تبریز, سرهنگ پاسدار حسین پور اسماعیل فرمانده سپاه ناحیه امامت تبریز گفت: رزمایش گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر با هدف حفظ انسجام و ارتقاء آمادگی و توانمندی های دفاعی، امنیتی و امدادی بسیجیان در قالب ۵ گردان حوزه محور، چهار گردان بیت المقدس برادران و یک گردان کوثر خواهران در دوم و سوم تیرماه برگزار می شود.
وی با اشاره به لزوم آمادگی همه جانبه بسیجیان سرافراز در عرصه‌های رزمی ، دفاعی در مقابل هرگونه تهدیدات دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افزود: در این رزمایش شاهد حضور و نمایش اقتدار بسیجیان در سطح شهرستان و بخش های تابعه با انجام ماموریت های امداد نجات و مقابله با حوادث و بلایای طبیعی با عنوان زلزله و بمباران هوایی خواهیم بود و آمادگی بسیجیان و دستگاه های خدمات رسان از جمله هلال‌احمر، اورژانس، شهرداری و … مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
فرمانده سپاه ناحیه امامت تبریز در ادامه افزود: در ماموریت امنیتی گردانهای عمل کننده با هدف مقابله با اغتشاشات و ناآرامی ها و تهدیدات متصوره، تمرین و آمادگی خود را نشان خواهیم داد.
سرهنگ پاسدار حسین پوراسماعیل سومین موضوع مورد تمرین در این رزمایش را بحث دفاع شهری (کوی و برزن) با هدف دفاع از مراکز حساس و مهم و ایجاد امنیت در محلات در منطقه مورد رزمایش دانست و گفت: این رزمایش در دو روز برگزار می شود و پایان بخش تمرینات و رزمایش،حضور پرشور بسیجیان و منسجم در میعادگاه های نماز جمعه تبریز و بخش خسروشاه و شهر سردرود خواهد بود.