نشست تخصصی اعضای شورای شهر گرگان در سازمان پسماند شهرداری تبریز
نشست تخصصی اعضای شورای شهر گرگان در سازمان پسماند شهرداری تبریز
آرمان تبریز: نشست تخصصی اعضای شورای شهر و شهرداری گرگان با موضوع بررسی راهکارهای همکاری‌های فنی و علمی در حوزه پسماندهای شهری در سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش آرمان تبریز، در این نشست، حبیبه هراتی سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز با ارائه گزارشی از روند راه‌اندازی، مدیریت و توسعه بخش‌های مختلف این سازمان و اقدامات موثر انجام گرفته شهرداری تبریز طی سال‌های گذشته در جمع‌آوری، حمل، مدیریت، تفکیک، بازیافت، دفن و دفع زباله‌ها و پسماندهای شهری، برای همکاری‌های دوجانبه در انتقال تجارب مدیریتی در این بخش اعلام آمادگی کرد.

هراتی همچنین از برنامه‌ریزی مشخص این سازمان برای مدیریت و دفع زباله‌های بیمارستانی، نخاله‌های ساختمانی، راه‌اندازی کارخانه بازیافت نخاله، احداث زباله‌گاه و مرکز دفن بهداشتی زباله‌های شهری، تولید کمپوست، طرح‌ها و برنامه‌های آموزشی و تفکیک از مبداء زباله طی سال‌های اخیر در تبریز خبر داد.

وی همچنین آمادگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز جهت همکاری با مدیریت شهری گرگان در خصوص تدوین و اجرای طرح جامع مدیریت پسماندهای شهری در شهرداری و شورای شهر گرگان را اعلام کرد.