دستگیری کلاهبردار ۳۰۰ میلیارد تومانی در تبریز
دستگیری کلاهبردار ۳۰۰ میلیارد تومانی در تبریز
آرمان تبریز: دادستان مرکز آذربایجان‌ شرقی از دستگیری کلاهبردار ۳۰۰ میلیارد تومانی با ۱۵۰ شاکی در تبریز خبر داد.
به گزارش آرمان تبریز،بابک محبوب علیلو گفت: مبلغ اشاره شده رقم اولیه کلاهبرداری است و باید اقدامات کارشناسی برای تعیین مبلغ نهایی صورت گیرد.
وی افزود: فرد کلاهبردار راننده تاکسی اینترنتی یکی از شرکت‌ها است که بعد از اعتمادسازی و جلب نظر مالباختگان، شرکت صوری با عنوان شرکت (بازرگانی تاوریژ) تشکیل داده بود و با عنوان اینکه در تولید ارز دیجیتالی فعالیت دارد مالباختگان را اغفال و به دریافت وجه از آنان اقدام می‌کرد.
علیلو اضافه کرد: با دستگیری متهم اصلی این کلاهبرداری، در حال حاضر پرونده‌ای در یکی از شعب بازپرسی تشکیل شده و برای متهم تفهیم اتهام کلاهبرداری صورت گرفته است و تحقیقات در مورد این پرونده ادامه دارد.
دادستان عمومی و انقلاب اسلامی تبریز از اعزام متهم با عنوان بازداشت موقت به زندان مرکزی تبریز بعداز تفهیم اتهام خبر داد.
وی از همشهریان خواست تا هوشیاری و درایت لازم را در مقابل هرگونه ادعای اشخاص حقیقی و حقوقی داشته باشند و به راحتی مبنا را بر اعتماد به ادعا‌های دروغین و غیرواقعی قرار ندهند تا مورد سوء استفاده کلاهبرداران این چنینی قرار نگیرند.
علیلو تاکید کرد: همشهریان در مباحث سرمایه‌گذاری قبل از هر اقدام و قدمی از نهاد‌های مرتبط و ذیربط مانند سازمان صمت، مجوز‌ها و اعتبارنامه مورد ادعا را رصد و از قانونی بودن فعالیت آن‌ها مطمئن شوند.