امام راحل به مردم و قدرت آنان اعتقاد داشت و راه حل هر مشکلی را از درون مردم جستجو می کرد
امام راحل به مردم و قدرت آنان اعتقاد داشت و راه حل هر مشکلی را از درون مردم جستجو می کرد
آرمان تبریز- سازمان جهادکشاورزي آذربايجان شرقي با صدور بيانيه اي به مناسبت فرا رسيدن يوم الله 15 خرداد و سالروز رحلت امام راحل، نسبت به برگزاری باشکوه مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد تاکيد نمود.

آرمان تبریز- سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با صدور بیانیه ای به مناسبت فرا رسیدن یوم الله ۱۵ خرداد و سالروز رحلت امام راحل، نسبت به برگزاری باشکوه مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد تاکید نمود.

به گزارش خبرنگار ما؛ ​متن کامل این بیانیه به شرح زیر می باشد: قیام پانزده خرداد ۱۳۴۲ سرآغاز یکى از بزرگترین رخدادها، یعنى انقلاب اسلامى در تاریخ ایران بوده و ریشه ها و علل آن، ارتباط نزدیک با سیاستهاى حکومت پهلوى داشته و واکنشى عملى به آن سیاستها و از طرف دیگر، بیانگر آمال و خواست مردم مسلمان ایران، به رهبرى حضرت امام خمینى(ره) بود. هر ساله وقتی که ایام نیمه خرداد ماه فرا می رسد، مردم ایران به یاد دو واقعه عظیم در تاریخ کشور می افتند. یکی رحلت ابرمرد دوران ایران حضرت امام (ره) در ۱۴ خرداد ماه سال ۱۳۶۸ و دیگری شهادت تعداد زیادی از مردم شهرهای مختلف ایران به ویژه تظاهر کنندگان قم، پیشوا، باقرآباد، ورامین، تهران و تبریز در پانزدهم خرداد ماه سال۱۳۴۲، به دست دژخیمان رژیم پهلوی در اعتراض به دستگیری حضرت امام راحل در روز دوازدهم محرم آن سال می باشد. بی شک و بدون تردید امام خمینی شخصیت عظیم و بی نظیری است که تأثیر عمیقی بر جامعه ایران و بر جهان اسلام گذاشته است و توجه خیل عظیمی از مردم را به سوی خود جلب کرده است.

ایشان در دوران حیات پر ثمرخود توانست تحول عظیمی را در اذهان و افکار و بینش مردم ایران ایجاد و با دعوت از آحاد مردم برای بازگشت به قرآن و پیاده کردن اسلام در متن زندگی خویش آنان را به خیزش بزرگی فرا خواند. پیروی مردم از امام خمینی(ره) موجب شد تا در فاصله سال های ۱۳۴۱ تا ۱۳۵۷ بزرگترین چالش مردمی در برابر رژیم دیکتاتوری شاهنشاهی به وجود آمده وگسترش نهضت اسلامی درسال های ۱۳۵۶ و۱۳۵۷ این امکان را برای رهبر کبیر انقلاب به وجود آورد تا با اتکا با قدرت الهی و با حمایت گسترده مردم و بدون استفاده از زور و با وجود مخالفت قدرت های بزرگ جهانی وقت، نهضت پر خروش اسلامی مردم را ایجاد و نظام شاهنشاهی را با فریادها و تکبیرهای بلند مردم سرنگون و برای همیشه به حاکمیت پادشاهان و نظام سلطانی بر مردم ایران پایان دهد. امام راحل به مردم و قدرت آنان اعتقاد، اطمینان و اعتماد داشت و راه حل هر مشکلی را از درون مردم جستجو می کرد.

امام خمینی از جنگ ویرانگری که صدام بر انقلاب تحمیل کرد، در شرایط تحریم تسلیحاتی بین المللی، با کمک مردم خود، سربلند بیرون آمد و با دعوت از مردم برای پر کردن جبهه ها، از درون مردم ایران، قدرت رزمی جدیدی را آفرید که توانست با بسیجیانش در کنار نیروهای مسلح کشور، خاک اشغال شده میهن را آزاد و دشمن بعثی را وادار به تسلیم نماید. او مکتب اسلام را تنها راه نجات بخش مردم جهان دانسته و معتقد بود که بستر پیشرفت و ترقی را اسلام ناب محمدی(ص) برای ملت های جهان به ارمغان می آورد و ایمان عمیق به خداوند بزرگ، آنها را از سلطه قدرت های شیطانی نجات می دهد.

کارکنان و مدیران سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی بدینوسیله ضمن تسلیت ایام ارتحال امام راحل و گرامیداشت سالروز قیام ۱۵ خرداد اعلام می دارد مردم ولایت مدار ایران بخصوص آذربایجان با وفاداری نسبت به آرمان‌های امام راحل در تمام عرصه‌ها اعم از سیاسی و اقتصادی و فرهنگ حضور فعال دارند و با حضور گسترده در مراسم سوگواری ۱۴ خرداد و قیام ۱۵ خرداد ، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های اسلام و انقلاب، بار دیگر عشق و علاقه خود را به شهداء و امام شهیدان (ره) نشان خواهند داد و در دفاع از انقلاب و امام به بعضی از آفت ها در این مسیر توجه مضاعف داشته باشند و با توجه به اینکه بدخواهان اسلام و انقلاب از برگزاری باشکوه مراسم ارتحال حضرت امام و قیام ۱۵ خرداد همواره هراس داشته اند لذا به همین دلیل باید اقدامات لازم برای هرچه بهتر برگزار این مراسم توسط مردم به ویژه متولیان امور فرهنگی انجام شود.