تامین ۳۰۰دستگاه اتوبوس برای تبریز/ فاینانس خط دو مترو را پیگیری می‌کنیم
تامین ۳۰۰دستگاه اتوبوس برای تبریز/ فاینانس خط دو مترو را پیگیری می‌کنیم
آرمان تبریز-وزیر کشور از تلاش برای تامین ۳۰۰ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی تبریز خبر داد.

آرمان تبریز-وزیر کشور از تلاش برای تامین ۳۰۰ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ احمد وحیدی عصر امروز در جلسه مشترک با مدیریت شهری تبریز اظهار کرد: مردم در مناطق حاشیه نشین تبریز دجار مشکل هستند و ممکن است در آینده رانش زمین در آن منطقه مشکلات خطرناکی ایجاد کند که باید فکری اندیشیده شود.
وی با اشاره به پیشنهاد فرماندار تبریز درباره ساماندهی حاشیه شهر، تاکید کرد: ایجاد قرارگاه سازندگی برای ساماندهی حاشیه شهر طرح خوبی است و باید مسئول مشخصی داشته باشد.وزیر کشور درباره ضوابط میراث فرهنگی در بافت تاریخی یادآور شد: در بحث میراث، قرار نیست مردم بخاطر برخی از خانه‌ها و مراکزی که فاقد اهمیت و مخروبه هستند، اذیت شوند. ولی در عین حال آثار تاریخی باید حفظ، ترمیم و نگهداری شود. با تقسیم بندی مشخص در نقشه می‌توان بهتر عمل کرد.
وحیدی درباره اماکن و ساختمان های ناامن تصریح کرد: باید اقدام اصولی انجام گیرد. اولویت ما مربوط به ساختمان های بلندمرتبه و مهم است؛ مثل ساختمان‌های تجاری و تجمع مردم. بر اساس ابلاغیه موجود باید به سرعت هم شناسایی و هم ارزیابی شود.
وی افزود: شهرداری به مالکان این ساختمان‌ها اعلام کند که باید در مدت معین بحث ناایمنی را برطرف کنند و در غیر این صورت شهرداری باید از طریق دادستانی اقدام کند.

وزیر کشور همچنین درباره آسیب های اجتماعی تاکید کرد: آسیب‌های اجتماعی، مسئله مهمی است که باید همه کمک کنند. این بحث اولویت ما است و باید مورد توجه قرار گیرد. استانداری، فرمانداری و بخشداری موظف به رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی هستند و حمایت نیز خواهند شد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: درآمدهای پایدار شهردرای ها باید مورد توجه قرار گیرد و خود شوراها و شهرداری ها باید طرح مشخصی داشته باشند که قطعا مورد حمایت ما نیز خواهند بود.

وی با بیان اینکه تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی در دستور کار خواهد بود، افزود: تلاش می‌کنیم سیصد دستگاه اتوبوس در اختیار شهر تبریز قرار دهیم؛ البته اگر تولید انجام شود.
وی با یادآوری اینکه در پانزده سال گذشته به حمل و نقل عمومی کمکی نشده است، اظهار کرد: در بحث مترو، تزریق ۱۵۰۰ میلیارد تومان را دنبال می‌کنیم تا حداقل خط اول راه بیافتد. خط دوم و فاینانس ۴۳۰ میلیون یورو را نیز دنبال می‌کنیم و شما نیز پیگیر باشید.
وی همچنین خاطرنشان کرد: در رابطه با آسفالت و قیر ۱۵ هزار تنی مورد درخواست شهرداری، باید موردبررسی قرار گیرد. با توجه به اهمیت تبریز از وزارت نفت درخواست می‌کنیم.

احمد وحیدی درباره احیا سازمان ورزش نیز گفت: احیا سازمان ورزش مسئله مهمی است و آمار اماکنی که بلااستفاده مانده، خیلی مهم است. یکی از زیرساخت‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، فعالیت اماکن ورزشی است.
وی همچنین با بیان اینکه موضوع فاصلاب شهری نیز می تواند با هماهنگی وزارت نیرو در اختیار شهرداری قرار بگیرد، گفت: البته اگر فاصلاب را بر عهده بگیرید، باید برای بحث تسویه و شیرابه آن نیز چاره‌ای اندیشیده شود.