تبریز می‌تواند نماینده ایران در دیپلماسی شهری باشد
تبریز می‌تواند نماینده ایران در دیپلماسی شهری باشد
آرمان تبریز-رئیس شورای اسلامی شهر تبریز بر ظرفیت این شهر در حوزه دیپلماسی شهری جهانی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ حجت‌الاسلام رسول برگی عصر امروز در دیدار معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه تبریز یک جهانشهر است، گفت: ما در ماه‌های اخیر میزبان تعدادی از سفرای کشورهای مختلف بودیم که تاریخ و فرهنگ تبریز را بسیار مورد تحسین قرار دادند.
وی با تاکید بر اینکه تبریز می‌تواند در دیپلماسی شهری نماینده ایران باشد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که بیش‌تر شهرداری‌های کلانشرهای کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، عدم وجود درآمد پایدار است.
وی از جذب سرمایه‌گذار خارجی به عنوان یکی از راه‌حل‌های جبران فقدان درآمد پایدار نام برد و ادامه داد: مشارکت مدیریت شهری با سرمایه‌گذاران برای هردوطرف عوایدی دارد. از طرفی بسترهای تبریز برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی، شهرسازی و… آماده است. برای نمونه می‌توانیم در بحث مترو از فاینانس به عنوان یک سرمایه‌گذاری خارجی استفاده کنیم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه تبریز آماده عقد تفاهم‌نامه خواهرخواندگی با شهرهای مختلف جهان است، تاکید کرد: لازمه تحقق این امر، استقرار سرکنسولگری کشورها در تبریز است.
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه پروژه قطار شهری تبریز نیازمند توجه ملی است، اعلام کرد: ما هم‌اکنون علاوه بر احداث خط دو، در حال مطالعه خط سه برای اتصال شمال به جنوب شهر هستیم.
حجت‌الاسلام برگی با اشاره به برخی ظرفیت‌های گردشگری تبریز از جمله توریسم سلامت، بازار تاریخی، مقبره‌الشعرا و…، بیان کرد: ما خواستار برگزاری هفته فرهنگی تبریز در نقاط مختلف دنیا هستیم و از طرفی مایلیم از کشورهای دیگر نیز برای شناخت تبریز در شهرمان حضور یابند.