سنگ اندازی در مقابل تولید تراکتورسازی مشکوک هست
سنگ اندازی در مقابل تولید تراکتورسازی مشکوک هست
آرمان تبریز: رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ادعا براي قيمت گذاري تراکتور از سوي وزارت جهاد کشاورزي و از سوي ديگر عدم تخصيص دادن تسهيلات به کشاورزان متقاضي تراکتور، تناقضات غير منطقي هست که مشکوک بودن اين اقدامات در قبل واحدي پويايي را تداعي مي کند که گامهاي توليدي را با شتاب برمي دارد.

به گزارش آرمان تبریز، عزت الله اکبری در حاشیه بازدید از گروه صنعتی تراکتورسازی ایران گفت: تراکتورسازی برندی و افتخاری برای کشور است و همه قوا از مجلس گرفته تا دولت و تمامی ارگان، با تمام توان وظیفه حمایت از این مجموعه را دارند اما به نظر می رسد بی ثباتی در تصمیمات و دخالتهای غیر منطقی باعث وارد آمدن ضربات جبران ناپذیری به این واحد صنعتی تاثیر گذار کشور شده است.

وی  افزود: ادعا برای قیمت گذاری تراکتور از سوی وزارت جهاد کشاورزی و از سوی دیگر عدم تخصیص دادن تسهیلات به کشاورزان متقاضی تراکتور، تناقضات غیر منطقی هست که مشکوک بودن این اقدامات در قبل واحدی پویایی را تداعی می کند که گامهای تولیدی را با شتاب برمی دارد.
وی تاکید کرد: قیمت گذاری دستوری هیچ جا جواب نداده و نخواهد داد و تعیین قیمت باید براساس ارزش تمام شده محصول، سود معقول و نگاه کارشناسی اتفاق بیفتد نه با دستورات خلق الساعه.
هیچ کس حق بازی در زمین رقبای تولیدات داخلی را ندارد
اکبری سیاست کلی نظام را حمایت از تولید داخلی اعلام و عنوان کرد: حمایت از تولید داخلی مورد تاکید مقام معظم رهبری است و هیچ کس حق ندارد در زمین رقبای تولیدکنندگان داخل بازی کند و مجموعه ای که دانش بومی و تامین نزدیک ۱۰۰ درصد داخلی را در توان دارد چرا باید با مورد بی مهری قرار گیرد.
نماینده مجلس یازدهم شورای اسلامی دادن تسهیلات بخش کشاورزی به محصولات وارداتی و در مقابل بی نصیب کردن مصرف کننده و تولید کننده از این مزیت را اقدامی غیر معقول خواند و گفت: کشاورز و کشاورزی باید مورد تقویت شود.
وزیر جهاد کشاورزی باید پاسخگو مشکلات بوجود آمده برای تراکتورسازی باشد 
وی با اشاره به اینکه وزیر جهاد کشاورزی باید بابت این اقدامات پاسخگو باشد اظهار داشت: در اولین فرصت از وزیر جهاد کشاورزی برای رفع این مشکلات و حمایت از تولید داخل برنامه عملی خواهیم خواست و قول نتایج خوب به این برند تاثیر گذار کشور خواهیم داشت.
باید مشخص شود چرا می خواهند اخلال در بازار تراکتور ایجاد کنند
وی درپایان نسبت به ادامه روند موجود هشدار داد و گفت: این روند اخلال در بازار را بدنبال خواهد داشت که دود حاصل از چشم نه تنها کشاورز و تولید کننده بلکه امنیت غذایی کشور را خواهد رنجاند و باید بانیان و اهدافی که دنبال می کنند باید مشخص و معرفی شوند.
در این نشست مدیران گروه صنعتی تراکتورسازی ایران با ارائه گزارشی از حجم اشتغال زایی مستقیم ۵ هزار نفری و غیر مستقیم بیش از ۲۰۰ هزار نفری به واسطه تامین کنندگان و نمایندگان همکار با این مجموعه هشدار دادند اگر روند بی مهری ها نسبت به این واحد عظیم تولیدی ادامه داشته باشد بزودی توان تولیدی از این مجموعه سلب و رونق و تولید در واحدی با بیش از ۶ دهه قدم در سایه تصمیمات غیر کارشناسی به خطر خواهد افتاد.