توزیع ۱۹۴۰۰ تن انواع کودهای یارانه‌ای در دو ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱در استان آذربایجان شرقی
توزیع ۱۹۴۰۰ تن انواع کودهای یارانه‌ای در دو ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱در استان آذربایجان شرقی
آرمان تبریز-مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی از توزیع حدود 19 هزار و 400 تن انواع کودهای کشاورزی طی دو ماهه ابتدای سال جاری در این استان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مهندس جمشید باقریان در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: در سالجاری با وجود همه چالشهای بین‌المللی در حوزه تأمین نهاده‌های کشاورزی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تاکنون بیش از یک و نیم میلیون تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه تدارک دیده نموده و بر این اساس طی دو ماهه ابتدای سالجاری حدود ۷۵۰ هزار تن انواع کود شیمیایی بین استان‌های کشور توزیع شده است که از این مقدار ۱۹ هزار و ۴۰۰ تن توسط این مدیریت در استان آذربایجان شرقی بین کشاورزان توزیع شده است.

وی به میزان ذخیره سازی استراتژیک کودهای کشاورزی اشاره و اعلام کرد: هم‌اکنون ذخیره کشور بیش از ۵۰۰ هزار تن انواع کودهای کشاورزی بوده و از مقدار مذکور حدود ۹ هزار تن در استان ذخیره شده است که با توجه به روند کاهشی مصرف کود سرک بهاره این مقدار ذخیره مطمئن و قابل اتکایی می‌باشد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان با بیان این که برنامه ابلاغی سالجاری استان در حدود ۱۴۲ هزار و ۴۰۰ تن است، اظهار امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی مناسب و تمهیدات لازم، برنامه ابلاغی را به طور کامل اجرایی خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به استقبال کشاورزان عزیز از مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در سالجاری، قطعاً سال پرمصرفی را در مصرف کودهای کشاورزی در راستای افزایش کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی خواهیم داشت.