همزمان با روز جهانی قدس غرفه همایش نفس در تبریز برگزار شد +تصاویر
همزمان با روز جهانی قدس غرفه همایش نفس در تبریز برگزار شد +تصاویر
آرمان تبریز-همزمان با روز جهانی قدس غرفه همایش نفس در تبریز برگزار و اقدام به ثبت نام و صدور کارت آنی گردید.

آرمان تبریز-همزمان با روز جهانی قدس غرفه همایش نفس در تبریز برگزار و اقدام به ثبت نام و صدور کارت آنی گردید.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ این همایش نفس با شعار «اهدای عضو اهدای زندگی» با هدف دعوت به همدلی و شناساندن ظرفیت‌ها و برنامه‌های انجمن اهدای عضو استان و دعوت عموم مردم به مشارکت در این امر خیر و انسان دوستانه برگزار شد.

دکتر روسول زارع زاده  طی سخنانی گفت ،متاسفانه در کشور ۲۹ هزار نفر در صف پیوند اعضا هستند که نیاز به فرهنگ سازی در این حوزه هستیم .
وی تصریح کرد ،سال گذشته اعلام شده بود که ۲۷ هزار نفر در صف پیوند قرار دارند که این رقم امسال با افزایش حدود ۲ هزار نفری به ۲۹ هزار نفر رسیده است.

رسول زارع زاده ادامه داد: روزانه ۷ تا ۱۱ نفر متاسفانه در این صف پیوند فوت می شوند و ۳۰ درصد این مرگ و میر ها در استانهای شمالغرب است که فرهنگ سازی و دعوت مردم به این امر خطیر از بزرگترین دغدغه های این انجمن است.
وی یاد آور شد؛ خوشبختانه ۱۱۰۰ نفرطی چند ساعت اقدام به ثبت کردند که به آنان کارت آنی صادر گردید و متاسفانه به علت ازدحام جمعیت امکان ارایه فرم ثبت به بیش از این آمار فعلا در آن امکان میسر نشد .
در ادامه این همایش دکتراکبرنژاد رئیس شورای شهر تبریز و دکتر فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از غرفه فوق بازدید و اعلام حمایت کردند.
زارع زاده تصریح کرد ؛ در این ادامه این همایش قطعه اهدا کننده نیز افتتاح شدکه اهدا کنندگان به صورت رایگان در قطعه ویژه دفن و کفن خواهند شد .
وی تاکید  کرد ، در این همایش  مهمانان ویژه ای هم از شهر شیراز داشتیم  که با حضور آنان و نماینده ولی فقیه ازخانواده ۶۰ نفر از اهدا کنندگان  تجلیل بعمل آمد و همچنین از پزشکان مجرب ، تیم پیوند کلیه ، کبد ، قلب و دکتر موسی صالحی که از اساتید شیراز در این حوزه هستند ضمن تجلیل برای سخنرانی پیرامون سبد غذایی نیزدعودت به عمل آمد .
در ادامه این همایش از خانواده مرحوم شکرعلی فرزاد که با اهدا عضو به دکتر زارع زاده و ۸ نفر دیگر حیات بخشیده بود توسط امام جمعه محترم تبریز تجلیل به عمل آمد .

گفتنی است، همایش نفس به همت اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز و با مشارکت بسیج جامعه پزشکی استان و دانشگاه علوم پزشکی در مصلی امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد.