مجموعه خانه سلامت اولین مجموعه ای است که اقدام به ارایه تغذیه سالم و ارگانیک می کند
مجموعه خانه سلامت اولین مجموعه ای است که اقدام به ارایه تغذیه سالم و ارگانیک می کند
آرمان تبریز-دکترعلیرضاحسام گفت: علی رغم سنگ اندازی های مختلف از سوی برخی ها خوشبختانه ما توانستیم این محل را بدون گرایش به مواد خوراکی شیمیایی و کاملا ارگانیک راه اندازی کنیم .

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ وی تصریح کرد: اینک دیگر مردم از مواد شیمیایی خسته شده اند و به دنبال رهایی از خوراکی های شیمیایی هستند.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛حسام خاطر نشان شد: متاسفانه مافیای دارو و به اصطلاح تاجران آن، همیشه مخالف این چنین مجموعه ها بوده و لازم است که اصلاح تغذیه وسبک زندگی به سوی ارگانیک گسیل گردد.
وی خاطر نشان شد؛ اگر تمام پازل ها در سبک زندگی در جای خود قرار بگیرد و در یک مورد کوتاهی شود باز نیز فرآیند این مهم ناقص خواهد بود.
مدیرمجموعه خانه سلامت تبریز تاکید کرد: ما سعی کرده ایم در این فضای ۷۰۰ متر که زیر نظر انجمن ارگانیک فعالیت خواهد کرد قریب به اتفاق آیتم های لازم برای یک چنین محل را عملیاتی کنیم .

این کارشناس مرتبط عنوان کرد: در این محل تمام موارد خوراکی و آشامیدنی کاملا طبیعی بوده و حتی آب مورد استفاده نیز مستقیما از چشمه تهیه و بسته بندی می گردد و از نمک یددار نیز کوچکترین استفاد نمی گرد.
حسام افزود: روغن مورد استفاده ما نیز روغن کرمانشاهی و گوشت ارایه شده از قبیل مرغ؛ بوقلمون، کبک و بلدرچین و غیره نیز کاملا طبیعی می باشد.

وی اذعان کرد؛ نان خانه‌ این مجموعه‌ برای اولین بار در تبریز، نان کامل را ارائه می‌دهد و صرفا متکی به آرد سبوس‌دارنیست بلکه از آردی که به معنی کامل تشکیل شده است و همچنین آب آن سالم بوده و نمک آن نیز سالم است و استفاده ازخمیر مایه و جوش شیرین نیز برحذر می باشد.

مدیر مجموعه خانه سلامت یادآور شد: برای رفاه حال مشتریان سعی کرده ایم با نظر مشاوران اتاق سرگرمی کودکان را با امکانات لازم و با ارایه آموزش از قبیل نقاشی های مختلف و غیره آرامش کودکان را نیز در این مجموعه فراهم کنیم .
وی ادامه داد: با راه اندازی این محل قریب به ۲۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاده شده و بیش ۲/۵ میلیارد تومان نیز برای تجهیز این محل هزینه شده است.

این مدیر متذکر شد؛ فرق مجموعه ما با سایر مجموعه ها در این هست که در این محل علاوه بر سرو غذا، برای مراجعه‌کنندگان مشاوره‌ی رایگان طب سنتی ارایه می گردد و مشتریان در صورت داشتن علاقه می توانندمواد مورد نیاز خود را در این خصوص از فروشگاه گیاهان دارویی که اولین فروشگاه عرضه کننده محصولات ارگانیک در تبریز است از این مجموعه تهیه نمایند.

گفتنی است؛ : «این مجموعه در مساحتی بالغ بر ۷۵۰ مترمربع احداث شده است که شامل ۶ بخش از جمله، فروشگاه محصولات دارویی و غذایی سالم، دمنوش‌خانه و شربت‌سرا، اتاق کودک، نان‌خانه محلی، کتابخانه و اتاق مطالعه و همچنین بخش مشاوره غذایی است.»
«مجموعه سفره‌خانه سلامت تبریزبیشتر به ارائه خدمات ویژه غذایی با محوریت گیاهان دارویی می‌پردازد که با افتتاح آن فرصتی مناسب برای شهروندان و گردشگران این منطقه فراهم شد تا به‌صورت مستقیم تحت نظر مشاوران متخصص محصولات بومی، غذایی و دارویی تهیه کنند.»
شهروندان و گردشگران استان می‌توانند با مراجعه به آدرس، چهارراه حافظ به سمت کمربندی میانی، بالاتر از دبیرستان فاطمیه، از خدمات مجموعه سفره‌خانه سلامت بهره ببرند.»

قابل ذکر است از نظر فضا و مکان یابی نیز بهترین مکان برای این مجموعه اعمال شده که کوچکترین بار ترافیکی برای شهر ندارد و در نهایت به سبک زیبای معماری سنتی تعبیه شده است .