اگر شهیدان بیدار شوند اسلحه خود را به طرف مسئولان می‌گیرند
اگر شهیدان بیدار شوند اسلحه خود را به طرف مسئولان می‌گیرند
آرمان تبریز-نماینده مردم خرمشهر در مجلس سوم خرداد برای خرمشهری‌ها را زخمی تازه عنوان کرد و گفت: همه ما از جمله مسئولان دولت و نمایندگان مجلس به وظیفه خود در قبال این مردم استوار و انقلابی عمل نکرده‌ایم.

آرمان تبریز-نماینده مردم خرمشهر در مجلس سوم خرداد برای خرمشهری‌ها را زخمی تازه عنوان کرد و گفت: همه ما از جمله مسئولان دولت و نمایندگان مجلس به وظیفه خود در قبال این مردم استوار و انقلابی عمل نکرده‌ایم.
سیدلفته احمدنژاد در نشست علنی روزیکشنبه (اول خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در آستانه سالروز سوم خرداد، فتح خرمشهر گفت: خرمشهر را خدا آزاد کرد، خرمشهری که آزادی اش دغدغه رهبر کبیر بود، اما برای آبادانی آن دغدغه‌ای مشاهده نمی‌شود.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: سلام خدا بر مردم خرمشهر. سلام بر کارون خروشان دیروز و بیمار نالان امروز. سلام بر ریه‌هایی که از هوا سهم‌شان خاک و از دکل‌های نفتی جز دود عایدشان نشده. سلام بر جوانان تحصیلکرده مظلومی که از کار سهم‌شان حسرت و از ثروت‌هایشان جز غارت غیربومی‌ها ندیده‌اند. سلام بر ارواح جانباختگان جاده‌های حوادث جاده خرمشهربه اهواز که به سبب غیراستاندارد بودن آن دسته دسته قربانی شده‌اند.

وی افزود: سلام بر زیرساخت‌های فرسوده‌ای که باران رحمت الهی را به عذاب قوم نوح تبدیل می‌کنند. سلام بر کودکان کاری که تایم چراغ قرمز را به جای برنامه درسی خود حفظ کرده‌اند. سلام بر منطقه آزادی که خرمشهر را ظالمانه و دریغ از اندکی خدمت به اسارت خود درآورده. سلام بر جنگی که در خرمشهر هنوز تمام نشده و هر صبحگاهان تا شامگاهان، مردم خرمشهر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. سلام بر خرمی دیروز و ویرانی امروز و چه بسیار سلام‌هایی که ذکر آن‌ها عجز و درد است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تقویم خرمشهر بعد از سوم خرداد ۱۳۶۱، حرکتی نکرده و زمان در این شهر ایستاده و عملیات بیت المقدس تا آبادی خرمشهر ادامه دارد و همه ایرانیان در این عملیات شریک هستند. همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند خرمشهر‌ها در پیش است و این فتح و ظفر آغاز پیروزی‌ها و موفقیت‌های بزرگ ملت شریف ایران اسلامی است، فتحی که همگان باید آن را قدر دانسته و برای عزت و سربلندی مردمی که با جانفشانی، خرمشهر را آزاد کردند تلاش کنند.

وی اضافه کرد: بنیانگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) فرمودند فتح خرمشهر، فتح خاک نبوده و فتح ارزش‌های اسلامی است. خرمشهری که محل رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و شهادت بهترین فرزندان این خاک است امروز پایتخت معنوی ایران و مهم‌ترین یادگار دفاع مقدس است.

احمدنژاد در ادامه عنوان کرد: هر ساله سوم خرداد برای خرمشهری‌ها، زخمی تازه بیدار شده و از این رو اگر مسئولان دولت و مجلس ملامت شوند بیراه نیست که همه ما به وظیفه خود در قبال مردمی استوار به بلندای دماوند و انقلابی به خروش کارون عمل نکرده‌ایم.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان خاطرنشان کرد: والله اگر زمان باز گردد و شهیدان بیدار شوند، اسلحه خود را به سوی ما خواهند گرفت.

  • منبع خبر : ایرنا