چرا پیشرفت‌های شهرستان ورزقان را به حاشیه می‌کشانید / پشت پرده سیاه‌نمایی‌ها
چرا پیشرفت‌های شهرستان ورزقان را به حاشیه می‌کشانید / پشت پرده سیاه‌نمایی‌ها
آرمان تبریز-نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس با انتقاد از سیاه‌نمایی برخی از افراد گفت: چرا پیشرفت‌های شهرستان را به حاشیه می‌کشانید و افکار مردم را آلوده می‌کنید، تمام کارهای توسعه مس سونگون به‌خاطر مردم منطقه است و بحث شخصی نیست و باید همه بدانیم که اجرای طرح‌های توسعه به نفع شهرستان و استان و حتی کشور است.

آرمان تبریز-نماینده مردم ورزقان – خاروانا در مجلس با انتقاد از سیاه‌نمایی برخی از افراد گفت: چرا پیشرفت‌های شهرستان را به حاشیه می‌کشانید و افکار مردم را آلوده می‌کنید، تمام کارهای توسعه مس سونگون به‌خاطر مردم منطقه است و بحث شخصی نیست و باید همه بدانیم که اجرای طرح‌های توسعه به نفع شهرستان و استان و حتی کشور است.

دکتر رضا علیزاده اظهار داشت: ملت ایران ملتی آزادیخواه در جهان است، نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا، پشتیبانی مردم و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری بیش از ۴۰ سال است که در دفاع از آرمان‌هایش رو در روی استکبار جهانی ایستاده است.

نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: با وجود اینکه ایران مقصد و هدف نهایی تمام توطئه‌های استکبار در منطقه است اما امن‌ترین کشور در خاورمیانه هستیم و به از غیر خداوند متعال به هیچ قدرتی سر تعظیم فرو نیاورده‌ایم.

وی با اشاره به رد درخواست آمریکا برای مذاکره از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در صورتی که اروپایی‌ها اقدام عملی در راستای تعهداتشان در برجام نداشته باشند، اقدامات متقابل بعدی جمهوری اسلامی در زمینه برجام انجام می‌شود.

این نماینده ضمن تشکر از مقاومت مردم ایران در برابر استکبار یادآور شد: ملت ایران در برابر فشار و تحریم اقتصادی از آرمان‌های انقلابی خود بر نمی‌گردند و مقاومت ملت نقشه دشمنان را بی‌اثر خواهد کرد.

علیزاده گفت: ملت ایران توان فکری و استعداد بالقوه بالایی دارند و در بین بهترین نخبه‌های جهان رد پای ایرانی دیده می‌شود و هیچ‌کس جلودار ملت ایران نخواهد بود، به‌طوریکه در شرایط تحریم توانسته‌ایم پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه‌های مختلف علمی و تولید علم از جمله هسته‌ای، نانو و سلول‌های بنیادی در دنیا داشته باشیم.

علیزاده به حجمه سنگین تبلیغاتی و روانی دشمنان علیه کشور اشاره کرد و افزود: دشمنان می‌خواهند با استفاده از تزریق یاس و ناامیدی جامعه را در بن‌بست نشان دهند، اما هیچ‌گونه بن‌بست و بحرانی در کشور نداریم و با تدابیر رهبر انقلاب و یک صدایی مشکلات را با سربلندی پشت سر خواهیم گذاشت.

وی در بخش دیگری از سخنرانی خود به مسائل شهرستان ورزقان اشاره کرد و گفت: در جلسات خصوصی و عمومی مسوولان شهرستان ورزقان چیزی به غیر از کم کردن مشکلات و دغدغه‌های مردم منطقه مطرح نیست و این را وظیفه خود می‌دانیم.

علیزاده ادامه داد: سال گذشته در معابر داخل محدوده روستاهای شهرستان ورزقان حدود ۸۰ هزار تن آسفالت‌ریزی شد است که در نوع خود بی‌نظیر و بی‌سابقه است، امسال نیز این روند در بخش‌های مختلف با سرعت و حجم بیشتری انجام خواهد شد.

نماینده شهرستان ورزقان متذکر شد: باید رعایت اخلاق در جامعه را در اولویت قرار دهیم، اگر روی مسئله طرح‌های توسعه و ایجاد واحد ذوب مس حساسیت است به والله به‌خاطر صلاح و توسعه شهرستان است و تمام این درگیری‌ها به‌خاطر مردم شهرستان و منافع ملی است.

وی به تعطیلی طرح‌های توسعه در سال ۹۲ با وجود حدود ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد و افزود: ما ۶ سال فرصت طلایی را از دست دادیم ولی به لطف خدا هم اکنون این پروژه عظیم مجددا در مدار اجرا قرار گرفته است.

علیزاده خاطرنشان ساخت: اجرای طرح‌های توسعه مس سونگون از اهمیت بالایی برخوردار است، به‌طوریکه هم اکنون نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، نمایندگان استان، وزیر صنعت، مدیرعامل شرکت مس، جامعه علمی و رسانه‌ای، تمام مسوولان و مردم پیگیر موضوع هستند و تاکید بر اجرای سریع طرح‌های توسعه مس را دارند.

علیزاده با انتقاد از سیاه نمایی برخی از افراد گفت: چرا پیشرفت‌های شهرستان را به حاشیه می‌کشانید و افکار مردم را آلوده می‌کنید، تمام این کارها به‌خاطر مردم منطقه است و بحث شخصی نیست و باید همه بدانیم که اجرای طرح‌های توسعه به نفع شهرستان و استان و حتی کشور است. 

وی افزود: به حول قوه‌الهی بخش بزرگی از تکنولوژی طرح‌های توسعه بومی‌سازی شده و توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) و یا سایر شرکت‌های داخلی نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

  • منبع خبر : فارس