تجلیل از سه هنرمند پیشکسوت موسیقی استان همزمان با شب‌های موسیقی تبریز
تجلیل از سه هنرمند پیشکسوت موسیقی استان همزمان با شب‌های موسیقی تبریز
آرمان تبریز-معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری آیین تجلیل از سه هنرمند پیشکسوت موسیقی استان همزمان با شب‌های موسیقی تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز ؛”علی محرمی” گفت: همزمان با برگزاری شب‌های موسیقی تبریز از سعید گوگردچی، عباس عابدین‌زاده و اسماعیل حامد‌یزدان در تبریز تجلیل خواهد شد.
وی افزود: این سه هنرمند، از اساتید پیشکسوت عرصه موسیقی استان هستند و سال های متمادی در توسعه و تعالی موسیقی فاخر تلاش کرده‌اند.
محرمی تصریح کرد: آیین تجلیل از اساتید پیشکسوت موسیقی استان، بیست و سوم اردیبهشت ماه جاری ساعت ۱۸ در تالار استاد صیامی مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز واقع در اول سربالایی ولیعصر برگزار خواهد شد.
براساس این گزارش عباس عابدین زاده اصل متولد ۱۳۲۶ تبریز بوده و فعالیت هنری خود را از دوران کودکی آغاز کرده است.
وی، تهیه‌کنندگی صدا و سیمای ایران و سلام تبریز، سولیست ارکستر ملی آذربایجان شرقی ، سولیست ارکستر ملی ایران به رهبری استاد فرهاد فخرالدینی و اکستر kültur Merkel ترکیه ، همکاری با اساتیدی همچون استاد علی دادستان پور، مرحوم صفریان، مرحوم استاد محمود شاطریان و مرحوم استاد غلام حسین بیگجه خانی را در کارنامه هنری خود دارد.
همچنین سعید گوگردچی متولد ۱۳۳۵ تبریز بوده و از سال ۱۳۴۸ فعالیت موسیقی خود را آغاز کرده است.
وی آموزش ساز تخصصی ویولنسل، تدریس و تعلیم در هنرستان موسیقی اقبال آذر به مدت ۱۵ سال، عضویت در ارکستر صدا و سیما و دریافت چندین گواهی تقدیر و درجه هنری را در کارنامه فعالیت‌های هنری خود دارد.
اسماعیل حامد یزدان نیز متولد ۱۳۲۸ بوده و از سال ۱۳۴۱ فعالیت هنری خود را آغاز کرده است.
وی از سال ۱۳۴۵ در هنرستان موسیقی و دانشسرای هنر و کلاسهای آراد به تدریس پرداخته است.
حامدیزدان عضویت در شورای موسیقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، هیات موسسین اولین آموزشگاه موسیقی تبریز، هیات مدیره انجمن موسیقی تبریز، هیات ژوری آزمون متقاضیان تدریس و تاسیس آموزشگاه در استان، گروه سرود و موسیقی اداره کل و … را در پرونده هنری خود دارد.
همچنین داوری دهها جشنواره و سوگواره موسیقی در استان و کسب مقام‌ها و عناوین متعدد استانی و کشوری نیز از جمله فعالیتهای هنری وی محسوب می‌شود.