شناسایی و کشف ۱۵ دستگاه استخراج رمز ارز توسط همکاران امور برق ائل‌گلی
شناسایی و کشف ۱۵ دستگاه استخراج رمز ارز توسط همکاران امور برق ائل‌گلی
مهرتبریز-مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از شناسایی و کشف 15 دستگاه استخراج رمز غیرمجاز ارز دیجیتال در حوزه‌ی بهره‌‌برداری امور برق ائل‌گلی توسط همکاران این شرکت خبر داد.

مهرتبریز-مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از شناسایی و کشف ۱۵ دستگاه استخراج رمز غیرمجاز ارز دیجیتال در حوزه‌ی بهره‌‌برداری امور برق ائل‌گلی توسط همکاران این شرکت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛، عباس حسامی با بیان اینکه در کنار کشف‌ مراکز غیرمجاز بزرگ استخراج رمز ارز، روزانه دستگاه‌های غیرمجازی در واحدهای مسکونی و تجاری داخل شهر شناسایی و کشف می‌شوند، گفت: در راستای کاهش پیک بار شبکه و جلوگیری از خاموشی به سایر مشترکان و همچنین مقابله با انشعابات غیرمجاز، همکاران ما موفق شدند با اطلاع واصله مردمی مبنی بر وجود تعداد قابل توجهی ماینر و کارت گرافیک با مجوز مقام قضایی و با حضور عوامل اداره برق و نیروی انتظامی با حفظ حقوق شهروندی و رعایت موازین شرعی و قانونی، ۴ مرکز استخراج غیرمجاز رمز ارز و کالای قاچاق ماینر را شناسایی و کشف کنند.

وی در تشریح این عملیات گفت: با تلاش همکاران تعداد ۱۵ دستگاه غیرمجاز رمز ارز توسط اکیپ جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز و امور برق ائل‌گلی کشف شد. توان مصرفی دستگاه‌های رمز ارز کشف شده ۳۰ کیلووات بود.

حسامی یادآور شد: این تعداد دستگاه کشف شده از ۴ انشعاب غیرمجاز شامل ۱۰ دستگاه ماینر در منطقه‌ی شمس‌آباد، ۲ دستگاه ماینر در باسمنج، و ۳ دستگاه ماینر از دو انشعاب واقع در منطقه ائل‌گلی کشف و شناسایی شدند.