پیام تبریک رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر
پیام تبریک رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر
آرمان تبریز-رئيس سازمان جهادکشاورزي استان آذربايجان شرقي طي پيامي فرا رسيدن عيد سعيد فطر را به خانواده بزرگ جهادکشاورزي تبريک گفته و تاکيد نمود: عيد فطر جشن فطرتهاي پاکي است که در ماه مهماني خدا به وصل و قربش نايل شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ متن کامل پیام مهندس اکبر فتحی به شرح ذیل است:

 بسم‌الله الرحمن الرحیم

 ماه رمضان، ماه عبادت، ماه نزول قرآن، ماه ذکرخدا به پایان رسید. خوشا بر آنان که در این ماه مبارک توشه‌ای از تقوی برگرفتند و خانه آخرت خویش را آباد کردند. همان بندگان مؤمنی که با روزه‌داری، تلاوت قرآن و اقامه‌ نماز همراه و هم‌نفسشان در این ایام مبارک بود.

عید سعید فطر، تحفه خداوند متعال به مؤمنانی است که با روزه به غبارروبی خانه دل پرداخته، پلیدی را از جان خود بیرون رانده و به جای آن اخلاص و ایمان را جایگزین کرده اند. حقیقتاً این عید خجسته روز تولد و شکفتن دوباره انسان است.

فطر جشن فطرتهای پاکی است که در ماه مهمانی خدا به وصل و قربش نایل شده‌اند و در چشمه فیاض الهی رمضان وجود خود را از غبارهای دنیوی زدوده‌اند و شایسته و سربلند از آزمون اخلاص و بردباری به سرمنزل توبه و بازگشت به درگاه خداوند یکتا رسیده‌اند تا در طلیعه ماه شوال این بزم عظیم، خداوند را شاکر باشد.

بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) در تبیین معنای عید واقعی می فرمایند: عید واقعی آن وقتی است که انسان رضای خدا را به دست بیاورد، درون خود را اصلاح کند ، مقام معظم رهبری نیز می فرمایند: «ماه رمضان و عید فطر هنگامی مبارک خواهد بود که مسلمانان بتوانند از این فرصت برای خودسازی و به وجود آوردن حیات طَیبه در نفس خویش استفاده کنند».

 اینجانب، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و تبریک عید بزرگ و سعید فطر به پیشگاه حضرت ولیعصر (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه هموطنان بخصوص خانواده بزرگ جهادکشاورزی ، همکاران ارجمندم در سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی و ادارات تابعه و کشاورزان و بهره برداران استان به عنوان متولیان اصلی تامین امنیت غذایی مردم تبریک عرض نموده، از خداوند متعال، رستگاری و عزت و کرامت همگان را مسئلت می نمایم.

 

اکبر فتحی

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی