ماجرای فلسطین، همچنان مهم‌ترین و زنده‌ترین مسئله‌ی مشترک امّت اسلامی است
ماجرای فلسطین، همچنان مهم‌ترین و زنده‌ترین مسئله‌ی مشترک امّت اسلامی است
آرمان تبریز: ماجرای فلسطین، همچنان مهم‌ترین و زنده‌ترین مسئله‌ی مشترک امّت اسلامی است. مقام معظم رهبری
روز قدس تدبیر حکیمانه حضرت امام (قدس) در راستای دعوت الهی برای یاری از مظلوم و حرکتی استراتژیک در جهت اتحاد مسلمین و عدالت جویان در دفاع از کیان اسلام،برجسته نمودن جایگاه فلسطین و قدس و صدور اهداف انقلاب اسلامی در سطح جهان بود.
حرکتی که به مبارزات فلسطینیان در دفاع از قدس و آزادی سرزمینشان مشروعیت دینی و مقبولیت سیاسی بخشید. واقعیت رژیم جعلی صهیونیستی را هویدا نمود و پشت پرده ایجاد این غده سرطانی در دل سرزمین های اسلامی را برملا ساخت.
روز قدس یک حرکت یا شعار نمادین نیست.حرکت و گامی عملی در راستای عمل به قرآن و اهداف متعالی انقلاب اسلامی،بستری برای مبارزات سیاسی ملت ها بر علیه استعمارگران،جهاد جهت دفاع از حریم دین،سرزمین و ملت می باشد.
اگر اروپایی ها خواسته اند یهودیان را از سرزمین های خود دور کنند و یا به گفته خود جبران ظلمی را که در حق آنها روا داشته اند؛با کدام منطق باطل سرزمین فلسطین را هدیه کرده اند و تاوان ظلمشان را از ملتی دیگر بدون هیچ گناه و جرمی هدیه کرده اند؟
وقتی سرزمینی را غصب کنند،ملتی را با زور و اجبار و کشتار آواره کنند،کشوری نمی ماند.روز قدس خط بطلان تاریخی بر این ظلم و توحش است.روز قدس بذر امید و مبارزه برای آزادی و اتحاد ملت های ستمدیده و رهایی از ستم پذیری بود که اکنون جوانه های آن در دل های بیدار شدگان از خواب استعمارزدگی و عدالت خواهان ملت ها به درختانی پربار تبدیل شده است.
درختانی که ثمره آنها ریشه در دل ها و ذهن ها دارد.هر ساله تنومندتر و پربارتر و بیشتر میشود. روز قدس یک مکتب است.یک حرکت و بنیان عظیم فکری است.ناقوس بیداری ملت هاست.جریانی پرشتاب و عظیم با حرکتی مستمر برای احیای حقوق بشر و رفع تبعیض و ظلم بین المللی می باشد.
با نگاهی بر تاریخ معاصر خاورمیانه،تقسیم بندی سرزمین های آن،چینش حاکمیت ها، اختلافات،نزاع ها و جنگ ها و … براحتی میتوان دریافت انگلیسی ها چه برنامه ریختند و دیگران چگونه زمینه ها را فراهم کردند.
این همه اختلاف،فقر،عقب ماندگی در سرزمین هایی که غنی از مواهب مختالف الهی و سرشار از ثروت های طبیعی و انسانی می باشند،حاصل کدام توطئه و تفکرات استثماری بوده است.
اکنون زمان ایفای نقش فعال تک تک مسلمانان در این حرکت بزرگ جهانی است. موقع حمایت از محور مقاومت و پشتیبانی از مجاهدان فلسطینی. حمایت و پشتیبانی از ملت فلسطین اگر به همه ملت ها توسعه یابد جهان را زیباتر و ملت ها را در صلح و امنیت خواهیم دید.
صلح، امنیت و آرامش کید و عقده دشمنان ملت ها را باطل خواهد کرد.وعده الهی محقق میشود:
اَم یُریدونَ کَیدًا فَالَّذینَ کَفَروا هُمُ المَکیدون (۱)
وَ اللهُ غالِبٌ عَلی اَمرِه؛ وَلٰکِنَّ اَکثَرَ النّاسِ لا یَعـلَمونَ (۲)
۱٫ سوره‌ی طور، آیه‌ی ۴۲؛ «یا میخواهند نیرنگی بزنند؟ و[لی] آنان که کافر شده‌اند، خود دچار نیرنگ شده‌اند».
۲٫ سوره‌ی یوسف، بخشی از آیه‌ی ۲۱؛ «… و خدا بر کار خویش چیره است ولی بیشتر مردم نمیدانند».
محمدصفریان مقدم