انتقاد مدیر مجتمع فرهنگی، ورزشی، تجاری و گردشگری هلیا پارک تبریز از حمل نخاله از ورودی این مجتمع
انتقاد مدیر مجتمع فرهنگی، ورزشی، تجاری و گردشگری هلیا پارک تبریز از حمل نخاله از ورودی این مجتمع
آرمان تبریز-مهندس سیروس علی اکبری یک سرمایه گذار بخش خصوصی و مدیر مجتمع فرهنگی، ورزشی، تجاری و گردشگری هلیا پارک تبریز در مصاحبه با خبرنگاران گفت؛ شرق تبریز ورودی تبریز است باید از آن یک چشم انداز زیبا برای گردشگران و مسافران نشان داد،


آرمان تبریز-مهندس سیروس علی اکبری یک سرمایه گذار بخش خصوصی و مدیر مجتمع فرهنگی، ورزشی، تجاری و گردشگری هلیا پارک تبریز در مصاحبه با خبرنگاران گفت؛ شرق تبریز ورودی تبریز است باید از آن یک چشم انداز زیبا برای گردشگران و مسافران نشان داد، اما متاسفانه در کنار یک چنین مجتمع که در این مسیر واقع شده همچنان شاهدحمل نخاله توسط کامیون های شهرداری هستیم که مفهوم و معنی چشم انداز را کم رنگ نموده و یک چنین سرمایه گذاری هم را زیر سوال می برد .
به گزارش خبرنگار ما ،علی اکبری تصریح کرد ،از آنجایی یکی از مهمترین اولویت های دولت تدبیر و امید در سالهای اخیر با درک شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، توجه ویژه به جذب سرمایه گذاری داخلی وخارجی و حمایت از بخش خصوصی با توجه به نقش آن در سرعت بخشی به روند رشد و توسعه بوده است انتظار می رورد مسولان استانی این اولویت را نیز در عمل به منصه ظهور برسانند.
علی اکبری با اشاره به فرمایش مقام رهبری که آذریایجان سر ایران  است اظهار داشت نباید با شهری که سر آذربایجان هست با سرمایه گذارانش در این اوضاع بی ثباتی در حوزه اقتصاد کلان، بروکراسی پیچیده و طاقت این چنین رفتار شود .
وی با انتقاد ازعبورومرورحمل کامیون های سنگین نخاله بر در این مسیر افزود: به عنوان یک سرمایه گذار بخش خصوصی؛ازنماینده محترم ولی فقیه دراستان دکترآل هاشم،دکترپورمحمدی استاندار اندیشمند آذربایجانشرقی حاج آقا مظفری رئیس کل دادگستری،دادستان محترم،مدیرکل مسکن وشهر سازی ، اعضای محترم شورای شهر و شهردار تبریز و همچنین مدیر عامل پسماند شهرداری تبریز تقاضا دارم به این مهم ورود کنند و برای تشویق سرمایه گذاران این معضل را ریشه کن نمانید .

علی اکبر تصریح: در کجای دنیا درکنار یک مجتمع گردشگری که می خواهد به عنوان نماد وسمبل در بخش گردشگری سرمایه گذاری کند اجازه می دهند روزانه صدها کامیون سنگین نخاله بر با ایجاد آلایندگی و آلودگی صوتی وغیره چشم انداز آن را زیر سوال برده و آرامش آن را از بین ببرد.

این سرمایه گذار تاکید نمود؛ در کنار این بی مهری آیا می توان انتظار داشت که سرمایه گذاران ریسک کنند  و وارد یک چنین گود شوند و همچنین انتظار جذب توریسم و گردشگر با این فرآیند داشته باشیم.

وی ادامه داد؛ راه ورودی این مجتمع در سایه تردد بی رویه و غیر مجاز کامیون ها؛ از بین رفته و باعث ریزش خاک دیواره های در حال احداث قسمت های از مجتمع شده است که جای تاسف است !

در ادامه این نشست وی به تشریح پروژه پرداخت و اضافه نمود؛ این پروژه درراستای تامین زیرساختهای جذب توریست و صنعت گردشگری در استان آذربایجان شرقی، در مهرماه سال ۱۳۸۹ کلنگ زنی و هم اکنون فاز اول آن تکمیل شده است.

این مجتمع فرهنگی با هدف جذب گردشگران داخلی و خارجی و همچنین تامین رفاه شهروندان با چشم انداز ارائه خدمات نوین در صنعت گردشگری توسط بخش خصوصی در تبریز شکل گرفته است که در آینده‌ای نه چندان دور خدمات قابل توجهی را درسطح قابل توجهی ارائه خواهد نمود.

با نگاهی گذرا به سند چشم انداز این مجموعه تفریحی گردشگری، می توان اقدامات زیررا ازپروژه ای تعریف شده وعملیاتی مجموعه هلیا متصورر نمود که در نوع خود در سطح کشور کم نظیر هست:

ارائه کلیه امکانات تفریحی گردشگری، اقامتی و خدماتی از قبیل سالن‌های ورزشی، استخر، تالار مراسمات، سینما، رستورانهای متعدد، کافی شاپ، مجموعه تجاری، هتل پنج ستاره، سالن‌های ماساژ درمانی و خدمات هم راستا با موارد یاد شده با کیفیتی بالا.

مجموعه تجاری و اداری

در مجموعه فرهنگی، تفریحی و گردشگری هلیا، سالن اداری، همایش و کنفرانس به مساحت ۳۷۰۰ مترمربع، مجموعه تجاری به مساحت ۱۰۰۰۰ مترمربع و پارکینگ به مساحت ۸۰۰۰ مترمربع در نظر گرفته شده که با سرعت قابل توجهی در حال ساخت می‌باشد.

پارک آبی

پارک آبی سرپوشیده با سالن‌های مجزا ویژه آقایان و خانم‌ها با مساحت ۱۶۸۰۰ مترمربع در حال تکمیل می‌باشد که به امید خدا در آیندهای نزدیک مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

هتل ۵ ستاره

هتل ۵ ستاره مجتمع گردشگری و رفاهی هلیا با مساحتی بالغ بر ۱۶۷۰۰ مترمربع در حال ساخت است که فقط لابی آن ۴۷۰۰ مترمربع از فضای مجموعه را به خود اختصاص داده است.

غذاخوری سنتی

تالار و رستوران سنتی گون‌آی ازبخشهای دیگر این مجموعه رفاهی است که با مساحت ۱۵۰۰ مترمربع افتتاح و در حال حاضر پذیرای علاقمندان به رستورانهای سنتی می‌باشد.

این مجتمع در کیلومتر ۵ جاده تبریز ـ تهران واقع شده و با موقعیت مکانی مناسب ایده‌آل خود، آماده ارائه خدمات است  که امید می رود به نوبه خود نقش قابل توجهی در صنعت توریسم تبریز عزیز ایفاء نماید.

گفتنی است ؛پارک آبی زنانه و مردانه در فضایی بالغ بر ۱۷۰۰۰ متر مربع با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۵% در حال ساخت میباشد، که اوقاتی بسیار دلپذیر و سرگرم کننده، برای هزاران نفر گردشگر و مسافر و همشهریان عزیز در طول سال فراهم می کند.

محیطی هیجان انگیز و مفرح شامل انواع سرسره های آبی از جمله استخر موج، سقوط آزاد، چاله های فضایی، بازیهای آبی مخصوص کودکان در انتظار شما عزیزان می باشد.

همچنین مهمانان گرامی می توانند از سایر امکانات مجموعه شامل حمام ترک، سالن بولینگ، سالنهای بدنسازی و بیلیارد و استخرهای شنا، سونا، جکوزی، اتاق ماساژ و نیز انواع رستورانها و کافی شاپ ها استفاده کرده و لذت ببرند.

گفته می شود پس تکمیل نهایی این مجتمه برای ۲۵۰۰ نفر اشتغال به صورت مستقیم و برای ۸۰۰۰ نفرهم به صورت غیر مستقیم فراهم خواهد شد .

  امکانات پروژه :

مساحت زمین : ٢۵٠٠٠ متر مربع

مساحت زیر بنا  : ۱۰۰۰۰۰ متر مربع

مساحت زمین

۲۵۰۰۰متر مربع

پارک آبی سرپوشیده آقایان

  ۱۰۰۰۰متر مربع

پارک آبی سرپوشیده خانم ها

۶۸۰۰متر مربع

غذاخوری سنتی

۱۲۵۰متر مربع

هتل ۵ستاره 

۱۲۰۰۰متر مربع

لابی هتل

۴۷۰۰متر مربع

سالن اداری همایش وکنفرانس 

۳۷۰۰متر مربع

پارکینگ  

۸۰۰۰ متر مربع

مجموعه تجاری

۱۰۰۰۰ متر مربع

اجرای پروژه

طی دو فاز ومجموعاً۳۶ ماه

 احداث  هتل ۵ ستاره با ۱۰۰ واحد سوئیت و اتاق با ۱۶۰ تخت به وسعت ۱۲۰۰۰ متر مربع

 احداث پارک آبی سرپوشیده مردانه به وسعت ۱۰۰۰۰ متر مربع و ارتفاع ۲۲ متر

 احداث پارک آبی سرپوشیده زنانه به وسعت ۶۸۰۰متر مربع و ارتفاع ۲۲ متر

 احداث رستوران سنتی به وسعت ۱۲۵۰متر مربع

 احداث پارکینگ به وسعت ۸۰۰۰متر مربع

 احداث فست فود به وسعت ۱۷۰۰ متر مربع

 احداث کافی شاپ به وسعت ۲۰۰۰ متر مربع

 احداث سالن کنفرانس و همایش  به وسعت ۳۷۰۰ متر مربع

 احداث مجتمع و فروشگاه های تجاری به وسعت ۱۰۰۰۰ متر مربع

تالار برای برگزاری مراسم

سوئیتهای مجلل برای میهمانان

طراحی  زیبا  و منحصر به فرد  با  تخصیص بهینه فضاها به کاربری های مختلف.

دارای نمایی جذاب و منحصر به فرد.

دارای مشاعات زیبا با طراحی معماری داخلی چشم نواز.

 محوطه سازی به وسعت ۸۰۰۰ متر مربع